رییس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با صدور بخشنامه‌ای به استانداران، مواردی را در زمینه محدودسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری ابلاغ کرد.

اتوبوسرانی

به گزارش همشهری آنلاین، در بخشنامه مهدی جمالی‌نژاد به استانداران در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و به منظور پیاده‌سازی طرح جداسازی اجتماعی در معابر شهری و محدود کردن تردد وسایل نقلیه شخصی و جهت پاسخگویی به سفرهای ضروری در هر استان، مواردی در زمینه محدودسازی نحوه خدمت رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری شامل مترو، اتوبوس، تاکسی و مسافربرهای اینترنتی با رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری لازم ابلاغ شده است. 

در این بخشنامه آمده با بررسی عرضه و تقاضا در شرایط جدید، خدمات‌رسانی محدود با تقاضای مربوطه با هدف پوشش سفرهای ضروری صورت گیرد.

در بخشنامه معاون عمرانی وزیر کشور همچنین آمده است که در برآورد عرضه، رعایت مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در جهت پیشگیری از انتقال بیماری کووید 19 به کاربران ناوگان حمل و نقل جهت حفظ پایداری سرویس‌دهی مدنظر قرار گیرد و در ارائه خدمت، تمامی پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی توسط کاربران ناوگان حمل و نقل عمومی رعایت شود.

در بخشنامه جمالی‌نژاد همچنین آمده است که در برآورد تقاضای سفر، ملاحظات لازم از منظر میزان و جغرافیای تقاضای سفر اعم از تعداد سفرهای کاری برای یک سوم ظرفیت فعال کارمندان ادارات، مکان کارخانجات و واحدهای تولیدی تأمین‌کننده کالاهای اساسی مردم و جلوگیری از ارائه خدمات به مکان‌های تفریحی، گردشگری و دیگر نقاط جاذب سفر، مد نظر قرار گیرد. 

در ادامه این بخشنامه تاکید شده که سرفاصله زمانی ارائه خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی به نحوی تنظیم شود تا باعث ازدحام مسافرین در برخی از ایستگاه‌ها و یا ناوگان نشود. 

در بخشنامه معاون عمرانی وزیر کشور با تاکید بر اینکه در خدمت‌رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری از لحاظ زمانی و جغرافیایی باید به تردد کارگران و دیگر اقشار ضعیف جامعه توجه لازم صورت گیرد، آمده است: ضرورت دارد ناوگان حمل و نقل بار که کالاهای اساسی و مرتبط با مایحتاج ضروری مردم را جابجا می‌نمایند، بدون هیچ‌گونه محدودیتی و با بیشترین کارایی فعال نگه داشته شوند.

کد خبر 496262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار