مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: نیکوکاران می‌توانند با اهدای اقلام بهداشتی به مراکز شبانه‌روزی نگهداری ایتام، مراکز اقامتی و معلولان و سالمندان و معتادان، نقش مهمی در مقابله با ویروس کرونا ایفا کنند.

ویروس کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا ایزدپور یکشنبه ۱۰ فروردین بیان کرد: یکی از بازوان توانمند بهزیستی در ارائه خدمات به جامعه هدف، خیران هستند که در شرایط فعلی بحران شیوع کرونا نیز مانند گذشته همراه اداره کل بهزیستی استان سمنان بوده‌اند.

وی ادامه داد: ادامه مسیر کمک به مددجویان برای حفاظت از ویروس کرونا نیازمند حمایت‌های بیشتر خیران است که با مساعدت‌های مالی و تهیه اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده درگذر از این شرایط، این قشر می‌توانند مددکار جامعه هدف سازمان بهزیستی باشند.

ایزدپور افزود: افراد خیرخواه و خیر استان سمنان می‌توانند مساعدت‌های مالی خود را در بخش خاص و عام به شماره‌حساب ۴۱۷۱۰۳۴۵۴۱۸۱۰۵۰۷ و یا شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۳۴۱۸۰۳۵ نزد بانک مرکزی به‌حساب مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان سمنان واریز کنند.

این مسئول بیان کرد که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان سمنان کارشناسان اداره کل بهزیستی استان از طریق خط مشاوره ۱۴۸۰ خدمات مشاوره‌ای را در کاهش استرس ناشی از شیوع این بیماری به شهروندان ارائه کرده‌اند.

وی گفت: کارشناسان مشاور سامانه تلفنی ۱۴۸۰ از ابتدای فعالیت خود تاکنون ۶۰۰ تماس با این خط را پاسخ‌گو بوده‌اند که از این تعداد ۳۰۰ تماس مربوط به‌روزهای تعطیل ابتدای سال و ۲۱۰ تماس مربوط به استرس ناشی از کرونا بوده است.

ایزدپور تصریح کرد: مبلغ ۷ میلیون ریال در مرحله نخست شیوع کرونا به‌حساب مراکز اقامتی و کاهش آسیب اعتیاد و در مرحله دوم مبلغ ۵۰ میلیون ریال به‌حساب مراکز اقامتی میان‌مدت درمان اعتیاد به‌منظور مقابله و پیشگیری از این ویروس واریز شد.

وی بیان کرد که در دو مرحله، مبالغ ۲۳۰ و ۲۲۰ میلیون ریال به دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی پایگاه‌های شهرستان‌ها به‌منظور تهیه اقلام بهداشتی و فعالیت‌های پیشگیرانه در مناطق آسیب خیز و محروم واریز شد.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان ادامه داد: مبلغ سرانه هر نفر ۳۰۰ هزار ریال به‌منظور تهیه اقلام بهداشتی و ضدعفونی به‌حساب مسئولان مراکز نگهداری فرزندان واریز و مبلغ ۱۲ میلیون ریال نیز به‌حساب مراکز شیرخوارگاه به همین منظور واریز شد.

به گفته این مقام مسئول در بخش مراکز توان‌بخشی نیز سرانه هر نفر ۳۰۰ و ۶۰۰ هزار ریال به‌منظور پیشگیری و تهیه اقلام بهداشتی به‌حساب مراکز واریزشده است و در بخش کارکنان این مراکز نیز مبلغ سرانه هر مددجو ۵ میلیون در قالب پرداخت رفاهی به کارکنان شاغل در مراکز توان‌بخشی به‌حساب مسئولان و صاحب‌امتیازان مراکز توان‌بخشی واریزشده است.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: در بخش کارکنان نیز این اداره کل تمام توان اجرایی خود را به کار گرفته است و در چندین مرحله مواد ضدعفونی‌کننده و بهداشتی در ستاد و شهرستان‌های تابعه را توزیع کرده است و انتظار می‌رود با پیگیری‌های انجام‌شده روند تهیه و توزیع این اقلام شتاب بیشتری داشته باشد.

طبق آخرین آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت، استان سمنان در شاخص نسبت مبتلایان به‌کل جمعیت در رتبه اول کشور قرار دارد.

کد خبر 496201

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha