فرمانده انتظامی استان کرمان از بسته شدن ورودی‌های این استان در پی اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا در کرمان خبر داد.

تردد ممنوع

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سردار عبدالرضا ناظری،  فرمانده انتظامی استان کرمان شنبه ۹ فروردین در ارتباطی با فرماندهان انتظامی سراسر استان به صورت ویدئو کنفرانس، بیان کرد: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته در راستای حفظ سلامت عمومی و مقابله با بیماری کرونا این طرح از ۸ فروردین لغایت ۱۵ فروردین ماه جاری در سراسر استان اجرا خواهد شد.

وی گفت: با در نظر گرفتن تمهیداتی برای شناسایی افراد بومی هر شهر، مسافران و افراد غیربومی، اجازه عبور از کنار گذر شهرها را دارند.

این مقام ارشد انتظامی بر مدیریت سفر از سوی مسافران و بازگشت هر چه سریع‌تر آنان به شهرهای خود تاکید کرد و گفت: از این عزیزان می‌خواهیم برای کاهش زنجیره انتقال ویرورس منحوس کرونا در کوتاه ترین زمان ممکن به محل سکونت خود بازگردند.

فرمانده انتظامی استان کرمان به محدودیت سفرهای برون شهری اشاره و بیان کرد: در این طرح تمامی سفرهای برون شهری لغو خواهد شد البته خودروهای نقلیه باری حامل موادغذایی و سوختی، امدادی، انتظامی، درمانی، اورژانس و آتش نشانی از این موضوع مستثنی خواهند بود.

ناظری بر فعالیت واحدهای صنفی نظیر نانوایی‌های، سوپر مارکت‌ها، فروشگاه‌های مواد غذایی و خوراکی و غیره که مایحتاج ضروری و نیاز اولیه مردم را عرضه می‌کنند، تاکید و تصریح کرد: این صنوف در صورت رعایت مسائل بهداشتی هرگز تعطیل نمی شوند و به شهروندان خدمات ارائه می‌دهند.

او ادامه داد: اخیرا شایعاتی مبنی بر تعطیلی پمپ بنزین‌ها در حال انتشار است که این موضوع صحت ندارد و با افرادی که هدفمند یا غیر هدفمند با شایعه پراکنی در فضای حقیقی و مجازی سعی در تشویش اذهان عمومی دارند مانند همیشه برخورد قاطعانه ای با آنان خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان کرمان خاطر نشان کرد: خوشبختانه مردم آگاه استان کرمان تاکنون همکاری خوبی برای مقابله با ویروس منحوس کرونا داشته و انتظار می‌رود در اجرای مرحله جدید طرح مقابله با این بیماری بازهم برای حفظ سلامتی جامعه با خدمتگزاران صادق خود همکاری کنند.

کد خبر 496063

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار