فردی که در شبکه‌های اجتماعی مدعی کشف داروی درمان قطعی ویروس کرونا شده بود دستگیر شد.

دستگیری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: فردی با طرح ادعای دروغین و تبلیغات مختلف در شبکه‌های اجتماعی، مدعی کشف داروی درمان قطعی ویروس کرونا بود. او با اعلام حساب کاربری خود در پیام‌رسان واتساپ از کاربرانی که تشخیص کرونای آنان توسط مراکز بهداشتی و درمانی مثبت اعلام شده بود می‌خواست با ارسال مدارک پزشکی در سایت اعلامی برای دریافت دارو ثبت‌نام کنند. 

معاون اجتماعی پلیس فتا به استعلامات اخذشده از مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر رد و تکذیب ادعای مطروحه اشاره کرد و افزود: با توجه به سرنخ‌های به دست آمده، کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند مخفیگاه متهم را در محدوده استحفاظی ویژه غرب استان تهران شناسایی کنند. 

وی بیان کرد: پس از اخذ مجوز قضایی طی عملیات ضربتی، متهم در مخفیگاهش دستگیر شد و پس از مواجهه با ادله جرم به بزه انتسابی اعتراف کرد و برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد. 

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا به هموطنان گرامی توصیه کرد: به هیچ عنوان فریب این‌گونه تبلیغات بی‌پایه و اساس را در فضای مجازی نخورند و ضمن رعایت توصیه‌های بهداشتی و پیشگیرانه مسئولان مربوطه و پرهیز از رفت‌وآمدهای ضروری در معابر و اماکن عمومی به هیچ عنوان به شایعات فضای مجازی توجه نکنند و اخبار موثق را صرفا از رسانه ملی و خبرگزاری‌های رسمی دنبال کنند. 

سرهنگ پاشایی در پایان گفت: شهروندان در صورت مشاهده و گزارش موارد مشکوک و یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی با مراجعه به سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cybrpolice.ir بخش مرکز امداد و فوریت‌های سایبری می‌توانند با پلیس فتا در ارتباط باشند. 

کد خبر 496050

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار