یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «کرونا دستکاری بیوتروریستی شده است» گفت که وزارت بهداشت و وزارت خارجه باید به صورت مشترک دیپلماسی در حوزه بهداشت و سلامت عمومی را فعال کنند.

فلاحت پیشه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حشمت الله فلاحت پیشه اظهار کرد: در شرایط کنونی باید دیپلماسی کشور مربوط به حوزه بهداشت و سلامت عمومی در دنیا فعال شود که این وظیفه مشترک دو وزارتخانه خارجه و بهداشت است.

وی با اشاره به درخواست ایران از سازمان ملل برای برداشتن تحریم های ظالمانه آمریکا جهت مقابله با کرونا گفت: چیزی تحت عنوان کمک برای مقابله با اپیدمی جهانی وجود ندارد باید به جای کمک از اصطلاح همکاری استفاده کرد چون مقابله با کرونا اقدام صیانتی برای همه کشورها محسوب می شود به طوری که ایران و آمریکا هم می توانند در این باره با هم همکاری کنند منوط به این که سیاست مانع نشود در این بین واقعیت آن است که تردیدهایی برای مقابله با کرونا وجود دارد چون قدرت ها از کرونا استفاده بیوتروریستی می‌کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: اگر کرونا دست کاری بیوتروریستی نشده بود جهان با آن مقابله بهتری می کرد؛ فارغ از این موضوع جای ایران برای مقابله با این اپیدمی جهانی خالی است، از ایران برای حضور در نشست های مقابله با کرونا دعوت نمی شود و آمریکا سعی می کند ایران را از کانون تصمیم گیری جهانی دور کند چون کماکان مقامات آمریکایی به دنبال ایزوله سازی و محدود کردن ایران هستند آن هم در شرایطی که ایران یکی از کانون های ویروس کرونا محسوب می شود.

فلاحت پیشه تاکید کرد: در این وضعیت اگر تحریم‌ها برداشته نشود اپیدمی در ایران و همسایگانش بیشتر شده و مشکلات زیادی ایجاد می کند به همین دلیل باید ایران از سازمان ملل درخواست صدور قطعنامه‌ای برای تعلیق تحریم ها کند تا مقابله با ویروس راحت‌تر شود، البته با اقداماتی بخشی از منابع محدود شده مالی ایران آزاد شده اما این کافی نیست.

کد خبر 495770

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 5
 • م طارمی IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
  4 0
  مردم برای خرید از فروشگاهها با خود کیسه ببرند و دست به چرخها وسبدها نزنند که آلوده است لطفا منتشر شود
 • محمد IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
  5 0
  سخن اعتبار دارد لطفا هر پرت و پلایی را بدون سند و مدرک معتبر به زبان نیاورید زیرا بعد از مدتی بدلیل بی اعتباری سخن حتی کاه بار آن شخصیت نمیکنند.
 • IR ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
  3 0
  بدبختانه همه را شیطان می بینید شیطان در وجود تک تک انسانها هست وقت کمی چزخش است بجز کاسبها تحریم همه ملت خواهان گفتگوی جهانی با تمام کشورها هستند از ماست که بر ماست ما بگیم مرگ بر اونها هم می گند تحریم بر بالاخره چشمها و ذهنها را باز کنید
 • کامران IR ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
  1 0
  چرا مارو دعوت نمیکنید .
 • GB ۰۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  1 0
  ایران در کانون کدام تصمیم گیری جهانی تا کنون بوده است؟