مسیح مهاجری نوشت: به رئیس رسانه ملی توصیه شد با برنامه‌های شاد، کاری کند که‌ مردم سختی در خانه ماندن را کمتر احساس کنند. گویا مسئولین نمی‌دانند که تلویزیون خودش‌ نزده می‌رقصد.

مسيح مهاجري

به گزارش همشهری آنلاین، جت‌الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری، عضو حزب جمهوری اسلامی در یادداشتی که برای خبرآنلاین فرستاده در نقد سریال پایتخت می‌نویسد:  آمده است: «شرایط در خانه ماندن به دلیل‌ جلوگیری از گسترش ویروس کرونا که پیش آمد، مسئولین به رئیس رسانه ملی توصیه کردند با تولید و پخش برنامه های شاد، کاری کند که‌ مردم سختی در خانه ماندن را کمتر احساس کنند.گویا مسئولین نمی دانند که تلویزیون خودش‌ نزده می‌رقصد. حالا که این توصیه را کرده اند، ملت، گرفتار خوش‌رقصی‌های تلویزیون شده و نمی‌داند چه کند!

مجموعه‌ تلویزیونی پایتخت، علاوه بر ایرادهای زیادی که به خاطر محتوای ضد فرهنگی دارد، حالا به جان دین و خانه خدا و حج هم افتاده و به بهانه طنزپردازی، عالی‌ترین جلوه‌های مناسک دینی را هم به تمسخر گرفته است. در تخصص من نیست که‌ با زبان هنر وارد جزئیات موضوع شوم، ولی به عنوان یک بیننده تلویزیون‌ که دلم می خواهد همواره رسانه ملی مروج ارزش‌های دینی و تقویت کننده سنت‌های ملی و بنیان های فرهنگی و اعتقادی باشد، وقتی صحنه‌های بازگشت بازیگری که در نقش فرد به حج رفته بود را دیدم، در پیشگاه شهدا و جانبازان دفاع مقدس و تمام انسان‌های خدا باور احساس شرمندگی کردم.

تمسخر خانه خدا با تعبیر "منزل خدا"، جعل عنوان "خانه شیطان" برای جمرات، بازی سخیف با آب زمزم، بازگشت از حج اول با سر نتراشیده ولی زخم شده در اثر رمی جمرات و ... بعضی موارد آشکار ستیز با دین در یکی از قسمت‌های این مجموعه تلویزیونی است. البته هنوز جوابی برای این سوال هم یافت نشده که بعد از سرنگونی رژیم شاهی و استقرار نظام جمهوری اسلامی، مگر باز هم در ایران تخت شاهی داریم که نام این‌ مجموعه را "پایتخت" گذاشته اند؟

واقعا آیا قرار است ما با بودجه بیت المال، دین‌ستیزی را ترویج کنیم؟ این کار را که آن همه شبکه‌های ماهواره‌ای خارجی انجام می دهند. راستی اگر دشمنان اسلام و نظام‌ جمهوری اسلامی صدها میلیارد تومان هزینه می‌کردند می‌توانستند با استفاده از رسانه ملی ما چنین اهانت‌هایی را به مقدسات دینی بکنند؟

نمی‌خواهم کارهای مفید رسانه ملی را نادیده بگیرم، ولی سوال اساسی این است که چرا به بهانه شاد کردن مردم، با اعتقادت آنها بازی می شود؟ بهانه‌هایی از قبیل سرگرم کردن مردم و پاسخ به خواسته مردم هم که همواره از ابزارهای توجیه مسئولین‌ رسانه ملی است، نمی‌تواند افاقه کند زیرا همه می‌دانند که رسانه ملی همان طور که امام‌خمینی فرمودند باید مثل دانشگاه عمل‌ کند یعنی تاثیرگذار باشد نه تاثیرپذیر.»

کد خبر 495672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • 1753375304 IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
  1 1
  شما از زمره دلواپسان بهتر نبود مثل همه هم وطنان عزیز که هیچگونه اعتراضی ندارند بلکه بیشتر توجه دارند بهتر نیست به نظر اکثریت احترام قائل بشی بنابراین بنشین بنگر .
 • ارادت IR ۰۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  1 1
  با سلام، کمدی خوب است، شاد بودن خوب است، در این روزها در خانه ماندن خوب است، ولی لوده گری و خندیدن به یکدیگر (و نه به طنز که تعریفی مشخص البته نزد اهل هنر دارد) داستان دیگری است..

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار