مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر ورود شماری از شکارچیان غیر مجاز به جزیره خارکو در این استان برای شکار آهو صحت ندارد.

محیط زیست بوشهر

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، فرهاد قلی‌نژاد پنج‌شنبه ۷ فروردین در این رابطه افزود: به دنبال انتشار این خبر مبنی بر ورود افرادی مشکوک به جزیره خارکو که نگرانی علاقه‌مندان به محیط زیست را به دنبال داشته یگان حفاظت محیط زیست جزیره خارگ از محل بازید و با گشت و کنترل این جزیره با همکاری ماموران مرزبانی شواهدی مبنی بر شکار غیرمجاز مشاهده نکردند.

وی بیان کرد: جزیره خارکو یکی از زیستگاه‌های ارزشمند کشور و از آثار طبیعی ملی ایران به شمار می‌رود و هر گونه شکار و صید در این جزیره بدون مجوزهای قانونی ممنوع است.

قلی‌نژاد ادامه داد: در این زمینه تذکر و تاکیدهای لازم نیز به صیادان محلی ارائه شده و برای مراقبت بیشتر از همیاران برای پایش جزیره کمک گرفته شده‌است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تاکید کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این استان همیشه در حالت آماده باش بوده و در صورت گزارش هر گونه مورد مشکوکی به محل مراجعه می‌‍کنند همچنین گشت و کنترل جزیره خارکو نیز در روزهای آینده تداوم و تشدید می‌یابد.

وی عنوان کرد: استقرار پاسگاه محیط بانی در جزیره خارکو از اولویت‎های اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در سالجاری است تا بتوان با استقرار محیط بان در منطقه و همچنین مشارکت صیادان

بومی از هر گونه تخریب، شکار و صید غیر مجاز جلوگیری شود.

جزیره خارکو در خلیج فارس در محدوده آب‌های استان بوشهر یکی از زیستگاه‌های ارزشمند است که در فهرست آثار طبیعی ملی ایران به ثبت رسیده است و ورود به این جزیره بدون هماهنگی و گرفتن مجوزهای لازم ممنوع است.

کد خبر 495522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار