سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شمار زیادی از مبتلایان به ویروس کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد از طریق مهمانان نوروزی به این بیماری مبتلا شده‌اند.

سفر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، پرویز یزدان پناه چهار شنبه ۶ فروردین افزود:  بیماری کرونا از طریق فرزندان یا اعضای خانواده که پیشتر در استان‌های قم و تهران زندگی می‌کردند و برای تعطیلات نوروزی به کهگیلویه و بویراحمد برگشتند به دیگر بستگان منتقل شده است.

وی ادامه داد: بیماری کرونا ممکن است ۲ هفته دوره نهفتگی داشته باشند و مهمانان نوروزی از بیماری خود خبر نداشته‌اند اما ناقل بیماری به وابستگان خود شدند. همچنین تاکنون ۹۶ نفر در کهگیلویه و بویراحمد به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که ۵ نفر آنان جان خود را از دست دادند. همچنین جان باختگان کرونا در استان بیشتر بین ۶۰ تا ۷۲ سال سن داشته‌اند و همه آنان بیماری زمینه‌ای هم داشته‌اند.

وی عنوان کرد:۲۹نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان پس از بهبودی ترخیص شدند و در حال حاضر دارو هم مصرف نمی‌کنند.

یزدان‌پناه گفت: تاکنون پاسخ آزمایش ۷۲۳نمونه مشکوک به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد دریافت شده که ۹۶مورد آن مثبت بوده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: از افرادی که در استان کرونای آنان مثبت اعلام شده ۴۰نفر در بیمارستان بستری و در حال مراقبت و درمان هستند و بقیه به صورت ایزوله در خانه قرطینه و دارو مصرف می‌کنند. همچنین تاکنون ۴۶ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بویراحمد، ۱۹ مورد در کهگیلویه، ۱۶ نفر چرام، هشت مورد در گچساران، سه نفر دنا و ۲ نفر در باشت  شناسایی شده است.

وی با یادآوری این نکته که روزهای پایانی اسفند تا پانزدهم فروردین ماه روند ویروس کرونا در استان افزایشی است نسبت به حضور افراد در برنامه های جمعی به ویژه دید و بازدیدهای نوروزی و انجام سفر در این شرایط سخت هشدار داد.

این مسئول گفت: هم اکنون سفر به کهگیلویه و بویراحمد محدود شده و بیشتر شهروندان این استان قرنطینه را به صورت جدی در اولویت قرار داده‌اند.

یزدان‌پناه طرح بیماریابی را از برنامه‌های پیشگیری علوم پزشکی یاسوج اعلام کرد و افزود: براساس این طرح روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ مورد بیماریابی انجام می‌شود.

کد خبر 495268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =