سه‌شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۶
۰ نفر

حضور پزشکان بدون مرز در ایران با هماهنگی وزارت اطلاعات و جهت ایجاد یک بیمارستان صحرایی 48 تخته انجام شده بود

پزشکان بدون مرز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، ایجاد یک بیمارستان صحرایی ۴۸ تخته توسط سازمان پزشکان بدون مرز، توسط وزارت بهداشت و وزارت کشور با هماهنگی کامل وزارت اطلاعات صورت گرفته و وزارت امور خارجه تنها اقدام به صدور ویزا به درخواست نهادهای ذکر شده کرده است.

موافقت با ایجاد یک بیمارستان صحرایی ۴۸ تخته توسط سازمان پزشکان بدون مرز، توسط وزارت بهداشت و وزارت کشور با هماهنگی کامل وزارت اطلاعات صورت گرفته و وزارت امور خارجه تنها اقدام به صدور ویزا به درخواست نهادهای ذکر شده کرده است.

میزان بار حمل شده توسط سازمان مزبور ۲۶ تن شامل تجهیزات کامل بیمارستانی برای ۴۸ تخت شامل تجهیزات یک اتاق آی سی یو، و یک ژنراتور برق است که مجموعا به بیش از ۹۵۰ هزار یورو بالغ می گردد. لذا اقلام تحقیرآمیزی که برخی ذکر کرده اند صحت ندارد.

همچنین  هیچکدام از پزشکان همراهِ تجهیزات ارسالی، آمریکایی نیستند و نهادهای ایرانی به ویژه وزارت امور خارجه با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب برای هیچ پزشک آمریکایی ویزا صادر نکرده اند و هیچ تجهیزات یا دارویی از آمریکا نپذیرفتند.

کد خبر 495211

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد طبیب چی IR ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
  0 3
  بد نیست که کمکشان پذیرفته شود.
 • IT ۰۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
  3 0
  با توجه به اینکه خودمون تو همه عرصه ها از خارجیها پیشرفته تر و از نظر اقتصادی هم در شرایط بسیار عالی هستیم، از طرفی به فرموده آقای روحانی، تعداد مبتلایان هم در حال کاهش هست، هیچ نیازی به این اجنبی های بی دین نداریم.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی