هواشناسی بوشهر نسبت به فعالیت سامانه بارشی در اوایل هفته دوم فرروردین، بارش تگرگ، آبگرفتگی معابر شهری و سیلابی شدن مسیل‌ها، رودخانه‌ها و خسارات احتمالی به مزارع کشاورزی هشدار داد.

سيلاب

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، اطلاعیه شماره یک امروز، ۵ فروردین هواشناسی بوشهر از فعالیت سامانه بارشی (طی اوایل هفته آینده) همراه با وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و گاهی تندبادهای لحظه‌ای خبر داد.

زمان شروع: اواخر روز جمعه ۱۳۹۹/۰۱/۰۸  

 زمان پایان: اواخر روز دوشنبه ۱۳۹۹/۰۱/۱۱

نوع مخاطره: بارش باران، رگبار و رعد و برق، وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و گاهی تندباد لحظه‌ای (بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت) و بارش تگرگ در مناطق مستعد، وقوع صاعقه­­.

منطقه اثر:  

روز جمعه: بارش پراکنده باران و رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید تا شدید روی دریا و برخی سواحل استان.

شنبه: رگبار و رعد و برق، بارش تگرگ در برخی نقاط و وزش باد شدید روی خلیج فارس و سواحل و غالب نقاط استان.

یکشنبه: تقویت و تشدید بارندگی، رگبار و رعد و برق (گاهی شدید)، بارش تگرگ در مناطق مستعد، وزش باد و گاهی تندبادهای لحظه‌ای روی خلیج فارس، سواحل و غالب نقاط استان.

دوشنبه: کاهش بارندگی، رگبار پراکنده باران و گاهی رعد و برق در مناطق شرقی و مرکزی و جنوبی استان.

اثر مخاطره:  

به دلیل ماهیت رگباری بارش‌ها و بارش تگرگ طی فعالیت این سامانه، آبگرفتگی معابر شهری و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها به ویژه طی روزهای شنبه و یکشنبه و ایجاد خسارات احتمالی در مزارع کشاورزی پیش بینی می‌شود به سبب وزش باد شدید، افزایش ارتفاع موج دریا تا بیش از ۲.۵ متر به ویژه در روزهای شنبه و یکشنبه را داشته باشیم.

توصیه:

-  فاصله گرفتن از مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، تمهیدات لازم برای عبور سیلاب احتمالی و حفاظت از محصولات کشاورزی.

- از ترددهای دریایی به ویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی و مسافری طی روزهای جمعه ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ تا اوایل روز دوشنبه ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ اجتناب شود.

کد خبر 495165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =