مرکزی فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری اعضای یک باند حرفه ای سرقت مسلحانه احشام خبر داد و گفت: اعضای این باند به سرقت مسلحانه ۲۳۷ راس دام و سرقت ۳ دستگاه خودرو در ۳ استان کشور اعتراف کردند.

احشام

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، سردار "حسن مفخمی شهرستانی" با اعلام این خبر، اظهار کرد: در ماه‌های قبل با وقوع چندین مورد سرقت از دامداری‌ها در دو شهرستان شازند و خمین و اقدام مسلحانه اعضای یک باند در برخی از سرقت‌ها، تیمی تخصصی و مشترک از کارآگاهان پلیس آگاهی بررسی تخصصی این موضوع را پیگیری کردند.

وی افزود: در مراحل تحقیقات تخصصی پلیس، سرانجام اطلاعات و سرنخ هایی از دست داشتن اعضای این باند در ارتکاب سرقت احشام در دو استان لرستان و خوزستان به دست آمد که با بهره گیری از سامانه های هوشمند پلیس، سارقان شناسایی و عملیات دستگیری آنان آغاز شد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با تعامل اطلاعاتی انجام شده با استان‌هایی که این سارقان در آن اقدامات مجرمانه خود را انجام می دادند، سرانجام در عملیاتی برنامه ریزی شده، ۲ نفر از اعضای باند توسط کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان خمین دستگیر شدند و فرد دیگر نیز که به علت ارتکاب جرمی دیگر در ندامتگاه به سر می‌برد، شناسایی شد که با هماهنگی های صورت گرفته با مرجع قضائی برای تکمیل تحقیقات به پلیس آگاهی شهرستان خمین انتقال داده شدند.

سردار مفخمی شهرستانی با اشاره به اعترافات متعدد دستگیرشدگان این عملیات، گفت: اعضای این باند در تحقیقات پلیسی و نیز با توجه به اسناد و مدارک به دست آمده، به سرقت ۲۳۷ راس دام در ۱۳ فقره سرقت مسلحانه احشام در استان‌های مرکزی، لرستان و خوزستان و همچنین ۳ فقره سرقت خودرو در شهرستان‌های خمین، گلپایگان و شازند و ۵ فقره سرقت نافرجام احشام در این استان‌ها اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به این‌که تحقیقات تخصصی پلیس از اعضای این باند حرفه‌ای سرقت ادامه دارد، خاطرنشان کرد: عدم توجه به توصیه‌های پلیس و کوتاهی در استفاده از وسایل حفاظتی برای نگهداری از احشام و اعتماد بیش از حد به افراد ناشناس از عواملی است که زمینه‌ساز بروز سرقت از دامداری هاست. لازم است شهروندان در پیشگیری از سرقت توجه به توصیه‌های پلیس را مورد توجه قرار دهند.

کد خبر 495139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =