مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری‌های گلستان با اشاره به خطرات ناشی از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در روزهای شیوع کرونا گفت که با هدف حفظ سلامتی آموزش‌گرها، اجرای این طرح در گرگان تا نیمه فروردین متوقف شد.

زباله

به گزارش همشهری‌آنلاین، محسن سمیعی سه‌شنبه ۵ فروردین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، کاهش عوارض و مشکلات بهداشتی و محیط زیستی ناشی از جمع‌آوری و دفع غیرصحیح زباله‌های شهری در شرایط عادی را از جمله اهداف طرح تفکیک زباله از مبدا دانست اما یادآور شد: این سازمان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا فعالیت پیمانکاران اجرای طرح تفکیک از مبدا را به حالت تعلیق درآورده است.

وی بیان کرد: با توجه به این‌که احتمال آلوده بودن زباله‌های خشک تفکیک شده در منازل وجود دارد از شهروندان می‌خواهیم زباله‌های خود را تا اطلاع بعدی تفکیک نکنند.

سمیعی گفت: در طرح تفکیک زباله از مبدا بر اساس بلوک‌بندی‌های صورت گرفته، آموزشگران به منازل شهروندان مراجعه کرده و همگام با آموزش، پلاستیک مخصوص جمع‌آوری پسماند خشک را به خانوارها می‌دهند سپس اکیپ‌های جمع‌آوری، پسماند خشک را در زمان مشخص تحویل می‌گیرند.

۵۴۶ نفر به صورت شبانه‌روزی وظیفه رفت و روب کوچه‌ها، میادین و خیابان‌های شهر گرگان و جمع‌آوری زباله از ۱۴۰ هزار واحد مسکونی این شهر را برعهده دارند.

گرگان ۲ هزار و ۷۵۰ صندوق زباله دارد که جمع‌آوری و انتقال ده‌ها تن زباله آن توسط پیمانکاران بخش خصوصی انجام می‌شود.

گفته می‌شود مجموع زباله تولیدی شهر گرگان ۲۵۰ تن در روز است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان دوشنبه چهارم فروردین با اشاره به کاهش افراد بستری‌شده در بیمارستان‌های استان با ظن ابتلا به کرونا طی روزهای اخیر گفت: باوجود تلاش‌های صورت گرفته تعداد جان‌باختگان ناشی از این بیماری در گلستان به ۱۲۱ نفر رسید.

کد خبر 495121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =