به گفته مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان، سیلاب ۵۴۰ میلیارد ریال خسارت به جاده‌های این منطقه وارد کرده است.

سیل جاده

به گزارش همشهری آنلاین مسعود جمیلی کرمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش شدید باران از شب گذشته تا کنون باعث خسارت سنگینی به محورهای ارتباطی اصلی، فرعی و روستایی در شهرستان‌های جنوبی استان شده است.

وی از تشکیل ستاد بحران در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان خبر داد و گفت: با توجه به حجم خسارت‌ها سه نفر از معاونان این اداره کل با تجهیز امکانات راهداری و دستگاه‌های سنگین به مناطق خسارت دیده اعزام شدند.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان به بسته بودن پنج محور اصلی و فرعی در جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: این محورها به علت جاری شدن سیل و سیلابی شدن رودخانه‌ها در شهرستان‌های کهنوج، رودبار و قلعه‌گنج مسدود شده‌اند.

وی افزود: محور فاریاب به کهنوج در محدوده گردنه کلکسورک به علت جاری شدن سیل مسدد شده بود که صبح امروز با تلاش راهداران شهرستان فاریاب بازگشایی شد.

جمیلی کرمانی از مسدود بودن محور فرعی و روستایی رودبار به کهنوج در محل آبنماهای مظفرآباد، بیژن‌آباد و آبسرودئیه خبر داد و بیان داشت: تا فروکش کردن سیلاب در بستر رودخانه هلیل، راهداری این محل‌ها را مسدود و مسیر رودبار - پل بهادرآباد - کهنوج به عنوان مسیر جایگزین اعلام می‌شود.

وی به تخریب پُل محور رودبار _  ایرانشهر و قلعه‌گنج به کهنوج اشاره کرد و افزود: با استقرار دستگاه‌های راهداری عملیات ترمیم موقت مناطق خسارت دیده با استفاده از پنج دستگاه گریدر، چهار بلدوزر، ۲ بیل مکانیکی و هفت لودر در حال انجام است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان با اشاره به تخریب پُل محور اصلی کهنوج به استان هرمزگان در ابتدای بزرگراه خلیج فارس و ورودی شهر کهنوج گفت: با توجه به حجم خسارت وارده به این پل و مسدود شدن کامل مسیر، عوامل راهداری با دستگاه‌های سنگین در حال احداث راه دسترسی کنار گذر پل هستند که تا باز شدن راه کنارگذر مسیر جایگزین از طریق محور زه _ سرریگ به کهنوج در نظر گرفته شده است.

جمیلی با اشاره به اینکه سیل خسارت‌های سنگینی به زیر ساخت‌های جاده‌ای در شهرستان‌های جنوبی وارد کرده است، اظهار داشت: اولویت اصلی عوامل راهداری مرمت و بازسازی محورهای اصلی است.

کد خبر 494932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =