رئیس مرکز مدیریت راه‌های راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: بارش برف و مه‌گرفتگی شدید برخی محورهای شرق استان این استان را فرا گرفته‌است.

جاده كردستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دانش زندی افزود: جاده‌های استان کردستان از روز گذشته ۲ فروردین شاهد بارش باران و برف در ارتفاعات و گردنه‌ها است که این وضعیت در برخی از نقاط کماکان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: هم اکنون محور دیواندره - بیجار روستای سعد آبادمه گرفتگی شدید با کاهش حداقل دید شده به طوری که دید افقی رانندگان به کمتر از ۵۰ متر رسیده است.

زندی افزود: در محورهای منتهی به شهرستان‌های قروه و دهگلان نیز بارش برف و باران  به صورت توامان است ومه گرفتگی شدید نیز موجب کاهش دید شده است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان هم اکنون تردد در تمامی جاده‌های استان به صورت روان و بدون هیچ مشکلی و اختلالی در جریان است، گفت: در بقیه محورها نیز بارش پراکنده باران گزارش شده که رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی لازمه تردد است.

وی گفت: راهداران در ۲۴ساعت گذشته در ۱۸محورشریانی و ۶ محور غیرشریانی درگیر عملیات راهداری از جمله شست‌وشوی تابلو و علائم، هدایت آب‌های سطحی، ریزش برداری و اصلاح تابلو بودند.

زندی افزود: در این مدت ۹۴ راهداردر محورهای بین شهری با استفاده از ۵۴ دستگاه ماشین آلات یک هزار و ۲۰۰ کیلومترباند و ۴  راهدار روستایی با استفاده از ۲ دستگاه ۱۰ کیلومتر باند نمک پاشی و برف‌روبی انجام داده‌اند.

راهداران در قالب طرح‌های مختلف زمستانه، نوروزی و تابستانی بیش از ۸  هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه های استان را شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر در راه روستایی را زیر پوشش قرار می‌دهند.

کد خبر 494644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =