رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: شنبه دوم فروردین ماه هیچ نمونه مثبتی در بیمارستان‌های زیر پوشش گزارش نشده است.

كرونا سمنان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، نوید دانایی اظهار کرد: آمار مبتلایان قطعی کوید ۱۹ هر روز از سوی وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد کشوری مقابله با کرونا اعلام می‌شود که براساس اعلام این وزارتخانه در دومین روز از بهار ۹۹ در هیچ کدام از مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان مورد مثبت جدیدی ثبت و گزارش نشده است.

وی از تلاش برای شناسایی مبتلایان به کرونا در این استان خبر داد و افزود: هرچه بیماران بیشتری شناسایی شوند در واقع کمک به قطع زنجیره ویروس می‌کند.

دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا از کاهش میزان بیماران بستری در مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه خبر داد و گفت: امید است این کاهش اندک مقدمه‌ای بر همراهی‌های بیشتر مردم برای مقابله بیشتر با این بیماری نوپدید باشد.

دکتر دانایی از اجرای طرح غربالگری در این استان خبر داد و بیان کرد: امیدواریم با اجرای طرح غربالگری به شناسایی اکثریت مبتلایان بپردازیم.

وی با برحذر داشتن عموم مردم از سفر نوروزی گفت: توصیه اکید ما به مردم این است از سفر و دید و بازدید در این شرایط جدا اجتناب کنند.

وی با اشاره به تلاش شبانه روزی پزشکان، پرستاران و کادر درمانی و بیمارستانی در این استان از عموم مردم خواست با ماندن در خانه، قطع زنجیره انتقال و محافظت بیشتر از خود به کادر بیمارستانی در مهارت این بیماری فراگیر کمک کنند.

کد خبر 494613

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =