وزیر بهداشت لبنان ضمن تأکید بر افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور، شایعات درباره مرتبط کردن شیوع کرونا در لبنان به فرود یک هواپیمای ایرانی را «فریب بزرگ» خواند و رد کرد.

حمد حسین وزیر بهداشت لبنان

به گزارش  همشهری آنلاین به نقل از فارس، «حمد حسن» وزیر بهداشت لبنان اعلام کرد، تعداد مبتلایان به کرونا در حال افزایش است و مهم‌ترین عامل برای مقابله با این وضعیت اقدامات پیشگیرانه و باقی ماندن مردم در خانه‌هایشان است.

وی در گفت‌وگو با شبکه «المیادین» افزود، لبنان به سمت همه‌گیری این بیماری در حرکت است، درخواست‌هایی برای خرید تجهیزات پزشکی برای شش ماه آماده شده و هشت بیمارستان در هشت استان تجهیز شده است.

حسن در پاسخ به شایعاتی درباره اینکه اولین انتقال ویروس کرونا به لبنان از طریق هواپیمایی ایرانی منتقل شده، گفت: این فریبی بزرگ است و یک بحث و جدل در زمان و مکان نامناسب است. همزمان با هواپیمایی ایرانی در آن روز دو هواپیمای دیگر از ایتالیا و مصر نیز در لبنان به زمین نشستند. ما وضعیت مسافران آن دو هواپیمای دیگر را دنبال نکردیم.

 روزنامه لبنانی «الاخبار» پیشتر در گزارشی نوشت، اخباری که درباره عامل شیوع کرونا در این کشور منتشر شده، صحیح نیست و به نظر می‌رسد صومعه‌های مسیحی عامل انتقال باشد اگرچه این موضوع هنوز ثابت نشده است.

کد خبر 494501

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =