استاندارچهارمحال و بختیاری گفت: برای کنترل شیوع ویروس کرونا تعطیلی اصناف و مراکز تجاری استان تا پایان تعطیلات نوروزی کماکان ادامه دارد.

نشست

به گزارش همشهری آنلاین اقبال عباسی روز شنبه در حاشیه برگزاری نخستین جلسه ستاد ملی کرونا در سال ۱۳۹۹ که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهوری برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: برای جلوگیری از تجمع و تردد در سطح شهر نیاز است تا اصناف، بازاریان و مراکز تجاری استان فعالیت خود را تعطیل کرده و از این طریق در مهار و کنترل شیوع ویروس کرونا مسئولان را یاری دهند.

وی همچنین با اشاره به تشدید کنترل‌ها در ورودی‌های استان، تصریح کرد: باید جلوی مسافرت‌ها و ترددهای غیر ضروری در ایام نوروز گرفته شود تا کادر درمانی در مهار و کنترل شیوع ویروس کرونا متحمل فشار کمتری شوند.

عباسی ادامه داد: باید کنترل‌ها با توجه به تعطیلات رسمی در کشور با شدت بیش‌تری انجام شود، زیرا در حال حاضر ورود و خروج از استان‌ها و شهرستان‌ها توجیهی ندارد.
استاندار چهارمحال و بختیاری،در ادامه به جلسه ستاد ملی مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: طی گزارشات رسیده، وضعیت امیدوارکننده‌ای در خصوص مبارزه با این ویروس وجود دارد.
به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، تاکنون ۶۴ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این استان شناسایی شده است که از این تعداد تاکنون ۹ نفر جان خود را از دست داده و ۴۵ نفر بهبود یافته‌اند.

ویروس جدید کرونا کووید ۱۹ نام دارد، این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

کد خبر 494406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار