مسئول داروخانه‌های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره وضعیت توزیع داروهای بیماران مبتلا به کرونا در حال حاضر و در ادامه تعطیلات نوروز توضیح داد.

داروخانه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سلام زاده مسئول داروخانه‌های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره توزیع دارو در بخش سرپایی برای بیماران کرونایی اظهار کرد: خوشبختانه با مدیریتی که در یک هفته اخیر صورت گرفت، داروخانه های توزیع کننده داروهای مورد نیاز این بیماران مشخص شد.

وی افزود: داروها در اختیار بیماران مراجعه کننده قرار گرفت، اگرچه در روزهای ابتدایی شروع توزیع این داروها با ازدحام بیماران مواجه بودیم و مشکلاتی در امر توزیع وجود داشت، خوشبختانه از روزهای  دوم و سوم به بعد ازدحام کمتر شد و بیماران همکاری کردند.

سلام زاده یادآور شد: می توان گفت در دو سه روز اخیر تقریبا هیچ نوع ازدحامی برای تهیه داروها در داروخانه هایی که برای نسخ مربوط به بیماران کرونایی تعیین شده است، وجود نداشته است.

وی درباره بیماران بستری در بیمارستان ها توضیح داد: اگر چه تمام سعی و تلاش دانشگاهها بر این است که تا حد امکان داروهای مورد نیاز بیماران عزیز تامین شود، بعضا در مواردی ممکن است با کمبود داروها مواجه شویم که مربوط می شود به تعداد زیاد بیمارانی که در بیمارستان ها بستری می‌شوند و نیازمند این داروها هستند.

سلام زاده ادامه داد: طبیعتا اگر مردم نکات بهداشتی را که از طرف مسئولان و رسانه‌های عمومی توصیه می شود بیشتر رعایت کنند، بار مراجعه بیماران به بیمارستان ها کاهش پیدا خواهد کرد و در نتیجه می توان به بیمارانی که واقعا بدحال و نیازمند دریافت دارو در بیمارستان هستند خدمت رسانی بهتری کرد.

وی اضافه کرد: تمهیدات لازم به حد امکان برای تامین آن دسته از بیمارانی که در بیمارستان بستری می‌شوند صورت گرفته اما خواهش می کنیم مردم همکاری بیشتری داشته باشند تا کمترین نیاز به بستری شدن در بیمارستانها وجود داشته باشد.

سلام زاده خاطر نشان کرد: در ایام تعطیلات نوروز پیش بینی لازم برای نیازهای مراکز بیمارستانی صورت گرفته و داروهای مورد نیاز پیش بینی شده در اختیار مراکز بیمارستانی قرار گرفته است و در طول تعطیلات نیز سعی بر این است که مشکلی درباره داروهای مورد نیاز بیماران وجود نداشته باشد.

وی تاکید کرد: اما همه این ها بستگی به این دارد که بار مراجعات به بیمارستان‌ها و بستری شدن تحت کنترل باشد.

سلام زاده در پایان یادآور شد: درباره داروخانه‌های بیماران سرپایی هم در طول نوروز داروخانه‌ها سرویس دهی لازم را خواهند داشت تا بیماران بتوانند داروهای مورد نیاز خود را تامین کنند.    

کد خبر 494247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار