شهردار کوزه‌کنان گفت: جاری شدن سیل در پی بارش باران به تاسیسات شهری و باغات این شهر خسارت وارد کرد.

سیل

به گزارش همشهری آنلاین جلیل جهانپور، پنج‌شنبه ۲۹ اسفند در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه معابر شهری و کانال ها نیز در این سیل دچار خسارت شده است، افزود: در زمان کنونی میزان خسارت وارد شده برآورد نشده ولی برای ترمیم و بازسازی تاسیسات، معابر و بخش های آسیب دیده نیاز به حدود ۵ میلیارد ریال اعتبار است.

وی اظهار داشت: دیواره سنگی سیل بند این شهر نیز در پی بروز سیل در حال تخریب بوده و باید برای حفظ و بازسازی آن هر چه زودتر اقدام کرد چراکه حفظ و بازسازی این دیواره به عنوان سرمایه ۷۰ تا ۸۰ میلیارد ریالی کوزه کنان برای مقابله با چنین حوادثی در آینده ضروری است.

شهردار کوزه کنان، با بیان اینکه سیل در بالادست این شهر به ۲ شاخه تقسیم می شود که یکی از آن ها از داخل شهر عبور می کند، گفت: دستگاه های ذیربط مانند امور آب و منابع طبیعی و آبخیزداری برای جلوگیری از خسارت های سیل در آینده، باید اقدام به مسیرگشایی و حریم‌گشایی رودخانه و مسیل ها کنند.

جهانپور، با اشاره به اینکه این سیل خسارت جانی دربر نداشت، ادامه داد: با توجه به پیش بینی های هواشناسی و احتمال بارش های تند در آینده باید برای جلوگیری از بروز خسارت ها با همکاری مدیریت ارشد استانی و شهری برنامه ریزی لازم در این زمینه انجام شود و هر چه سریع تر اقدام به ترمیم و اصلاح دیواره سنگی سیل بند کرد.

وی یادآوری کرد: هم اکنون نیروهای شهرداری اقدام به شستشوی معابر و بازگشایی مسیل ها کرده اند و فعالیت آن ها برای کمک به شهروندان و زدودن آثار سیل در سطح شهر ادامه دارد.

شهر کوزه‌کنان از توابع شهرستان شبستر در ۸۰ کیلومتری غرب تبریز بیش ازپنج هزار نفر جمعیت دارد.

کد خبر 494037

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha