بازار پوشاک یکی از کسب و کارهایی بوده که با شیوع کروناویروس از رونق شب عید افتاده است.

پوشاک

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، هر سال با نزدیک شدن ایام نوروز، تب و تاب خریداران در بازارها افزایش می‌یافت اما امسال با توجه به شیوع کروناویروس، بیشتر بازارها از رونق افتاده است. بازار پوشاک یکی از مهم‌ترین این کسب و کارهای از رمق افتاده به شمار می‌رود و خرید و فروش در آن به حداقل رسیده است.

در این گزارش از چند تن از فعالان این حوزه در خصوص وضعیت بازاریان و تولیدکننده‌های پوشاک و همچنین پیش‌بینی آینده این بازار پرس‌وجو کرده‌ایم.

  • بازار پوشاک، در رکود است

حسین آقاکوچکی، رئیس اتحادیه پیراهن‌فروشان، درباره وضعیت بازار پوشاک گفت: در حال حاضر، بسیاری از تولیدکنندگان از شرایط موجود راضی نیستند چرا که خریدار در بازار کم شده است.

رئیس اتحادیه پیراهن‌فروشان ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی و شیوع ویروس کرونا، مردم برای خرید، کمتر مراجعه می‌کنند که البته این خرید برای کودکان به مراتب بیشتر است.

آقاکوچکی با اشاره به اینکه بازار، در رکود است افزود: امیدواریم که با فروکش کردن بیماری کرونا، وضعیت بازار بهتر شود و تولیدکنندگان بتوانند تولیدات  و فروش بیشتری داشته باشند.

رئیس اتحادیه پیراهن‌فروشان در پاسخ به این پرسش که برای شب عید افزایش قیمتی در بازار وجود دارد یا خیر؟ گفت: به طور یقین افزایش قیمتی در بازار نداریم و حتی تولیدکنندگان با قیمتی پایین‌تر اجناس خود را می‌فروشند.

آقاکوچکی با اشاره به اینکه امیدواریم وضعیت بازار در سال آینده روند بهتری به خود بگیرد، افزود: متاسفانه هم‌اکنون بیماری کرونا در بازار تاثیرات بیشتری حتی از برجام، داشته که امید می‌رود این موضوع، ریشه‌کن شود.

  • رشد ۲۵ درصدی تولید پوشاک در ۶ ماه امسال 

بهرام شهریاری، نایب رییس اتحادیه تولید و صادرات نساجی پوشاک ایران، در این باره گفت: در ابتدای امسال، شاهد رشد ۲۵ درصدی تولید در پوشاک بوده‌ایم.

نایب رییس اتحادیه تولید و صادرات نساجی پوشاک ایران ادامه داد: متاسفانه بسیاری از تولیدکننده‌ها چشمشان به شب عید دوخته شده بود، اما با شیوع کرونا همه برندهای پوشاک، فروششان به صفر نزدیک شده است.

شهریاری در پاسخ به این پرسش که در سال آینده و بعد از این بحران وضعیت این صنعت به کجا خواهد رسید؟ گفت: متاسفانه در ۶ ماه سال آینده هم مشکل خواهیم داشت که امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در این بازار، وضعیت به حالت تعادل برسد.

نایب رییس اتحادیه تولید و صادرات نساجی پوشاک ایران با اشاره به اینکه تولیدکنندگان پوشاکی که در این وضعیت به سمت تولید ماسک و وسائل ضروری بهداشتی روی آورده اند، در خط مقدم سلامت قرار دارند، گفت:در شرایط کنونی بیشتر تولیدکنندگان در حال تولید ماسک و لباس بیمارستان هستند.

  • خریدار در بازار پوشاک کم است 

یکی از تولیدکنندگان پوشاک نیز درباره وضعیت بازار پوشاک گفت: متاسفانه بازار راکد است و خرید و فروشی رخ نمی‌دهد.

این تولیدکننده گفت: بنده در پلاسکو مغازه‌ای داشتم و موفق بودم، اما با شرایطی که به وجود آمد شرایط بدی پیدا کردم و مجبور شدم برای جبران آن خسارت زیادی پرداخت کنم.

وی در ادامه گفت: امیدوار بودیم در پایان سال، خرید بازار ما بیشتر شود، اما با شرایط فعلی، بعید می‌دانم این بازار تکاپویی داشته باشد.

کد خبر 493933

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بيمه و بانك

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha