پس از ۱۰ ساعت مذاکره فشرده، نشست شورای عالی کار باز هم بدون نتیجه پایان یافت و جلسه بعدی به ظهر امروز (پنجشنبه) موکول شد.

حقوق ـ دستمزد

به گزارش ایسنا، دویست و هشتاد و نهمین نشست شورای عالی کار که از ساعت ۱۵ روز چهارشنبه به ریاست وزیرکار و با حضور انصاری معاون رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و دارایی، نماینده سازمان استاندارد و نمایندگان گروههای کارگری و کارفرمایی در وزارت کار آغاز شد و پس از ۱۰ ساعت چانه زنی و مذاکره فشرده و سخت به دلیل اختلاف نظر دو گروه کارگری و کارفرمایی درخصوص درصدهای پیشنهادی افزایش مزد، بدون نتیجه به پایان رسید.

گروه کارفرمایی از ابتدای جلسه افزایش ۱۵ درصدی حداقل دستمزد کارگران را پیش کشیدند که با مخالفت گروه کارگری روبه شد، نمایندگان کارگری نیز از موضع خود مبنی بر افزایش ۵۰ تا ۶۰ درصد حداقل مزد کارگران کوتاه نیامدند.

وزیر کار در این جلسه تاکید کرد که "بنای ما رسیدن به اجماع شرکای اجتماعی و جمع بندی اعضای شورای عالی کار است."

در ادامه نشست، نمایندگان کارگری و کارفرمایی از موضع خود عقب نشینی و درصدهای پیشنهادی خود را تغییر دادند، به نحوی که نمایندگان کارفرمایی بر افزایش ۱۹ درصدی حداقل مزد متمرکز شدند و نمایندگان کارگری پیشنهاد افزایش ۴۵ درصدی دستمزد را مطرح کردند اما جو حاکم بر جلسه به گونه‌ای بود که دیدگاههای دو طرف به یکدیگر نزدیک نشد.

به گزارش ایسنا، علیرغم آنکه پیش بینی می‌شد رقم دستمزد کارگران در این نشست مشخص شود اما به دلیل عدم توافق و اختلاف نظر دو گروه بدون نتیجه پایان یافت و جلسه بعدی شورای عالی کار به امروز  ۲۹ اسفند ماه موکول شد.

کد خبر 493925

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • فرهنک IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
  1 0
  سلام من نمی دانم چرا اینها همیشه جلساتشان را آخر و دقیقه ۹۰ برگذار می کنند نمی شه در دی ماه یا بهمن ماه جلسه بزارند
 • جعفر سلمانی IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
  0 0
  معلومه که جلسه دستمزد کارگران بی نتیجه میماند چون کارفرما باوجود تورم کشنده نمیخوان به کارگر پول بدن
 • IR ۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
  0 0
  اچرا کارمندا که امنیت شغلی دارن ۵۰ + ۱۵ درصد اضافه بشه اما ما کارگرا که امنیت شغلی نداریم باید افزایش حقوقمون به ۴۵ یا حتی کمتر برسه
  • علی IR ۲۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
   0 0
   زمانیکه یه کارمند عیدی یک میلیون و دویست می گیره و ی‌ کارگر ۳ میلیون اعتراضی از طرف کارمندهای بیچاره نیست.