ده‌ها سناتور آمریکایی از بن سلمان خواستند اینقدر ارزان نفت نفروشد.

نفت عربستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بلومبرگ، بیش از دهها سناتور جمهوریخواه آمریکا در نامه‌ای به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی از وی خواستند در شرایطی که اقتصاد جهان مورد تهاجم ویروس کرونا قرار گرفته است، برای آرام کردن تنشها در بازار نفت اقدام کند.

این سناتورها در نامه‌ای نوشتند: مشاهده دستورالعمل وزارت انرژی عربستان سعودی برای پایین بردن قیمتهای نفت و افزایش ظرفیت تولید، مایه نگرانی فوق العاده ای است. این امر باعث اختلال قیمتهای نفت در بازارهای مالی شده که پیش از این از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده بودند.

عربستان سعودی پس از این که با روسیه بر سر بهترین راه برای واکنش به شیوع ویروس کرونا به نتیجه نرسید، هفته گذشته وعده داد دنیا را از عرضه ارزان نفت لبریز کند. قیمتهای نفت در پی اعلام این تصمیم، به شدت سقوط کردند و به پایین سطحی رسیدند که برای سودآور ماندن تولید نفت شیل آمریکا ضروری است.

در بحبوحه فروپاشی بازار، هارولد هام، میلیاردر شیل و رییس هیات مدیره شرکت "کانتیننتال ریسورس" اعلام کرد که علیه دامپینگ نفت توسط عربستان سعودی به وزارت انرژی آمریکا شکایت خواهد کرد. سایر شرکت‌های نفتی از دولت آمریکا کمک‌هایی شامل وامهای کم بهره و خرید نفت آمریکایی برای پر کردن ذخایر نفت استراتژیک درخواست کرده‌اند.

سناتورهای آمریکایی قرار است در دیدار آتی با سفیر عربستان سعودی در آمریکا، نگرانیهای خود را مطرح کنند.

کد خبر 493906

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha