رئیس شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان خراسان رضوی گفت: خوشحالم چنین شخصی در راس آستان قدس است که تا این اندازه معقول و منطقی به مسائل آستان قدس و استان، فکر کرده و به آن عمل می‌کنند و حتی حاضرند اهانت‌ها و جفاهای یک عده جاهل را برای نجات ایران و مردم تحمل کنند.

حرم مشهد

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا،   ناصر آملی‌مقدم  در خصوص اعتراض به بسته شدن حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: من مراتب احترام و تشکر خود را نسبت به تصمیمی که جناب آقای مروی، تولیت آستان قدس رضوی، گرفتند، ابراز می‌کنم. چراکه ایشان از ابتدا برخورد اخلاقی، انسانی، دینی و معقول اتخاذ و در این زمینه اعلام کردند که ما تابع تصمیمات کلان بهداشتی کشور هستیم.

وی افزود: من این را به فال نیک می‌گیرم و به نوبه خود و به نمایندگی از بخشی از اصلاح‌طلبان از حجت‌الاسلام مروی تشکر می‌کنم و خوشحالم چنین شخصی در راس آستان قدس هستند که تا این اندازه معقول و منطقی به مسائل آستان قدس و استان، سرنوشت ایران و سلامت و بهداشت مردم در خراسان و کشور فکر کرده و به آن عمل می‌کنند و حتی حاضرند اهانت‌ها و جفاهای یک عده جاهل را برای نجات ایران و مردم ایران تحمل کنند.

آملی‌مقدم در خصوص اعتراضات صورت گرفته به بسته شدن حرم مطهر رضوی، گفت: افرادی که این رفتارها را انجام می‌دهند، یا ناشی از جهل آنهاست یا خدای نکرده ماموریت دارند که کشور را به عمق بحرانی ببرند که نتوان از آن خارج شد. عتبات مقدسه در هر صورت مقدس هستند، باید حرمت آنها محفوظ بماند و در این شکی نیست. همچنین در این مورد نیز شکی وجود ندارد که توسل به ارواح مقدس ائمه می‌تواند در تغییر حالات انسان‌ها موثر باشد و آن تغییر حالات به مقاومت بالاتر انسان در مقابل بیماری‌ها، شداید و مشکلات منجر شود.

رئیس شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان خراسان رضوی بیان کرد: ما نمی‌توانیم سنت اولیای خدا را زیر پا بگذاریم و بگوییم ما به آنها و ضریحشان متوسل می‌شویم، اگر ما توسل هم می‌کنیم باید مبتنی بر سنت خود این اولیای خدا و بزرگواران باشد. وقتی خود حضرت امیرالمومنین(ع)، پیامبر(ص) و امام رضا(ع) برای درمان بیماری‌های خود به اطباء زمان خود رجوع می‌کردند، ما چگونه می‌توانیم به نام توسل به ائمه بدیهی‌ترین اصول بهداشتی را زیر پا بگذاریم؟

سرپرست سازمان عدالت و آزادی در خراسان رضوی اضافه کرد: ممانعت‌هایی که پیرامون حرم حضرت معصومه(س)، حضرت شاهچراغ و حرم امام رضا(ع) صورت گرفته، کارهای بسیار درستی است و هیچ منافاتی با هیچ نگاه دینی ندارد، بلکه یک رفتار کاملا معقول، منطقی، اخلاقی و دینی برای نجات انسان‌ها از بیماری مهلکی بوده که به جان جامعه ما افتاده است.

آملی‌مقدم با اشاره به این‌که امیدوارم تصمیمات کلانی که در کشور و در ستاد مقابله با کرونا گرفته می‌شود، جدی‌تر شود، تصریح کرد: امیدوارم مردم به جای گوش دادن به شایعات و حرف‌ها و توصیه‌هایی که ریشه درستی ندارد به مراکز اصلی رسانه‌ای و تبلیغی مبارزه با کرونا رجوع کرده و به توصیه‌های آنها عمل کنند.

کد خبر 493783

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha