چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
۰ نفر

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این که دو سامانه بارشی جدید طی چهارشنبه ۲۸ اسفند و شنبه ۲ فروردین به کشور وارد می‌شود، گفت: این سامانه‌ها بارش باران را در بیشتر مناطق کشور به دنبال دارد.

باران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، صادق ضیائیان گفت‌: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی با ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز در استان‌های واقع در شمال غرب، جنوب غرب، شمال خلیج فارس، بخش‌هایی از جنوب کشور، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات نقاط سردسیر زاگرس مرکزی، البرز مرکزی، و شمال غرب بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: شدت بارش امروز در شمال خوزستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، برخی نقاط استان‌های ایلام، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، غرب استان‌های کردستان و آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی، در استان‌های قزوین، البرز و تهران است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که در این روز در استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه، در بعضی از ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، گفت: شمال خلیج فارس نیز امروز مواج است. همچنین فردا در بیشتر مناطق کشور به جز استان‌های سیستان و بلوچستان و نیمه شرقی هرمزگان در بعضی ساعات بارش رخ می‌دهد.

به گفته‌ ضیائیان، از بعد از ظهر فردا از میزان ابرناکی و بارش به تدریج از سمت غرب کاسته می‌شود و عمده بارش در شمال شرق و شرق کشور خواهد بود. روز جمعه ۱ فروردین نیز بارش در شمال شرق و شرق کشور ادامه دارد و پس از آن سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

وی افزود: بعد از ظهر امروز در نیمه شرقی کشور و فردا در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و مجددا از روز شنبه سامانه بارشی فعالی از سمت مرزهای غربی وارد کشور می‌شود و در نیمه غربی و نیمه‌جنوبی سبب بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات نقاط سردسیر سبب بارش برف می‌شود. این سامانه طی روز یکشنبه تقریبا بیشتر مناطق کشور را در بر می‌گیرد.

ضیائیان در پایان درباره‌ وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری به تدریج کاهش ابر و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد و روز جمعه نیز صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 493777

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha