رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به بهبود نسبی شرایط مقابله با کرونا در قم از تعطیلات و مسافرت‌های این ایام ابراز نگرانی کرد.

نگرانی از سفرهای نوروزی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمدرضا قدیر چهارشنبه ۲۸ اسفند در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان با ذکر این مطلب که در یک هفته اخیر ورودی و خروجی استان قم به وضعیت ثابت رسیده است گفت: در حال حاضر آمار بستری‌های استان براثر ویروس کرونا ۷۸۱ نفر است.

وی با ابراز نگرانی از احتمال افزایش گسترش ویروس در ایام تعطیلات عید نوروز امسال گفت: الان وضعیت در خصوص این بیماری در قم بهتر شده است، ولی از این شلوغ ها و مسافرت های ایام تعطیل نگرانیم.

قدیر تصریح کرد: تنها راه چاره قطع کردن زنجیره انتقال بیماری است. اگر ۲۵ درصد مردم در خانه بمانند، این بیماری ممکن است تا  فروردین و اردیبهشت هم ادامه داشته باشد، اما اگر ۴۰ درصد مردم قرنطینه خانگی را رعایت کنند، می‌توان امیدوار بود که تا پایان فروردین بیماری کرونا را کنترل کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار کرد: در این زمینه خوشبختانه طرح بسیج ملی مبارزه با ویروس کرونا را داریم که باید در اولویت قرار بگیرد. متاسفانه هنوز تعداد کمی در طرح پایش سلامت شرکت کرده‌اند. بر اساس آخرین آمار، استان قم در رتبه هفتم و هشتم کشوری است و جزو استان‌های خوب هستیم، اما تا آنجا که ممکن است مردم را باید تشویق به مشارکت در طرح بسیج ملی کنیم.

کد خبر 493743

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha