دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: مقامات آمریکا به جای متهم سازی دروغین چین و ایران به مطالبات بین‌المللی در خصوص نقش این کشور در تولید و انتشار کرونا پاسخ دهند.

شمخانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در صفحه توئیترش نوشت: «فرافکنی شیوه مرسوم آمریکا برای فرار از پاسخگویی است. مقامات آمریکا به جای متهم سازی دروغین چین و ایران، به مطالبات بین‌المللی در خصوص نقش این کشور در تولید و انتشار کرونا و استمرار جنایت علیه مردم ایران با تداوم تحریم‌های اقتصادی پاسخ دهند.»

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا دیروز سه‌شنبه ۲۷ اسفند ماه از پاسخ دادن به سئوالات درباره مدیریت ضعیف دولت کشورش در کنترل ویروس «کرونای جدید» طفره رفت اما ایران و چین را به انتشار اطلاعات گمراه‌کننده درباره این ویروس متهم کرد. 

مایک پمپئو در بخش دیگری از سخنانش علی‌رغم آنکه دولت کشورش تمام تلاشش را برای سخت‌تر کردن وضعیت معیشتی علیه ایران به کار گرفته بار دیگر ژست بشردوستانه گرفت و گفت واشنگتن حاضر است به ایران برای مقابله با کرونا کمک کند. 

اخیرا وزارت خارجه چین از وزیر خارجه آمریکا به دلیل آنکه ویروس کرونا را «ویروس ووهان» نامید، انتقاد کرد و اظهارات وی را در تضاد با توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت خواند.

کد خبر 493731

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha