رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور از ابتلای تعدادی از معلولان شدید به ویروس کرونا خبر داد و گفت: مبلغ ۲۵۰ هزار تومان برای تهیه لوازم بهداشتی به منظور جلوگیری از ابتلا به کرونا به حساب معلولان شدید و خیلی شدید واریز شده است.

بیمارستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمد نفریه در خصوص ابتلای معلولان ضایعه نخاعی که در منازل نگهداری می‌شوند، گفت: در چند استان این مورد دیده شده است. این افراد به دنبال بروز علائم به بیمارستان منتقل شدند که برای مثال یکی از آنها احتمالا به دلیل دیالیزی بودن در محیط بیمارستان به کرونا مبتلا شده است.

وی افزود: خانواده این افراد تحت نظر قرار گرفته اند و آموزش‌های لازم نیز در اختیارشان قرار گرفته و وسایل بهداشتی نیز به آنها تحویل داده شده است.

نفریه با بیان اینکه بیشتر معلولان ضایعه نخاعی دچار مشکلاتی نظیر زخم بستر، بیماری‌های کلیوی و بیماری‌های زمینه‌ای دیگر هستند، تصریح کرد: برای همه آنها و کسانی که معلولیت شدید داشته و پرستاری در منزل می‌گیرند، ۲۵۰ هزار تومان به حسابشان برای تهیه لوازم بهداشتی واریز شده است.

به گفته رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور، درمجموع کارت های ۴۰ هزار معلول که در معرض بیشترین خطر برای ابتلا به کرونا بودند،  برای تهیه لوازم بهداشتی شارژ شد.

کد خبر 493713

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیب اجتماعی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha