به منظور جلوگیری از ایجاد انحصار استفاده از برخی پیام رسان‌ها، وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که هیچ‌گونه اطلاعاتی در اختیار هیچ یک از پیام رسان‌ها یا شرکت‌های حوزه مربوط قرار نخواهد داد.

آموزش مجازی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، اخیرا در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی غیررسمی افرادی مطالبی را نقل می‌کنند که علاوه بر اینکه مستند نیست، بلکه این وزارتخانه حق قانونی هرگونه اقدام حقوقی در مراجع قضایی را در صورت تکرار اینگونه موارد برای خود محفوظ می‌داند.

به همین منظور وزارت آموزش و پرورش اطلاعیه‌ای مبنی برتکذیب مطالب عنوان شده از سوی مدیران یکی از پیام‌رسان‌های داخلی منتشر کرده که در متن آن آمده است: «وزارت آموزش و پرورش ضمن تکذیب اطلاعات نادرست منتشرشده از سوی مدیران یکی از پیام رسان‌ها، اعلام می‌کند که هیچ گونه اطلاعاتی را در اختیار هیچ یک از پیام رسان‌ها یا شرکت‌های حوزه مربوطه قرار نداده و نخواهد داد.»

در ادامه این اطلاعیه آمده است: «این وزارتخانه در حال آزمایش نهایی شبکه اجتماعی شاد برای ارتباط نظام‌مند، امن و باکیفیت دانش آموزان و معلمان بر بستر شبکه‌های اجتماعی داخلی است که قابلیت تبدیل به یک کلاس مجازی را پیدا خواهد کرد. همچنین برای نخستین بار برای جلوگیری از ایجاد انحصار، همه پیام رسان‌ها برای ارائه خدمات دعوت شده‌اند.»

در ادامه این متن ذکر شده است: «این وزارتخانه فرآیندهای اجرایی را به گونه‌ای تعریف کرده که اطلاعات دانش آموزان به هیچ یک از پیام رسان‌ها داده نخواهد شد، لذا ضمن تکذیب این‌گونه ادعاهای واهی، اعلام می‌شود که با هیچ بهانه‌ای از جمله انتشار اخبار کذب، اجازه ایجاد انحصار به هیچ یک از پیام رسان‌ها داده نخواهد شد. این وزارتخانه حق قانونی هرگونه اقدام حقوقی در مراجع قضایی را در صورت تکرار اینگونه موارد برای خود محفوظ می‌داند.»

کد خبر 493683

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیب اجتماعی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha