رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از بهبودی کامل و ترخیص پیرزن کهنسال و ۱۰۳ ساله سمنانی پس از شکست کووید ۱۹ خبر داد.

کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر نوید دانایی اظهار کرد: این بیمار ۱۰۳ ساله متولد ۱۲۹۵ و مسن ترین بیمار کرونایی بهبودیافته در بیمارستان کوثر سمنان بوده که پس از بهبودی مرخص شده است.

وی با بیان اینکه این شهروند کهنسال با تلاش همکاران ما سلامتی خود را بازیافته ادامه داد: وضعیت عمومی این بیمار بهبودیافته کرونایی کاملا خوب است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به افزایش روند بهبودی بیماران کووید۱۹ در این استان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر ۶۵ درصد بیماران مبتلا به کرونا  در مراکز درمانی این دانشگاه پس از بهبودی و بازیافتن سلامت خود مرخص شده‌اند.

این فوق تخصص اطفال با بیان اینکه در همین ایام اولین نوزاد از مادر مشکوک به کرونا در بیمارستان کوثر به دنیا آمد تصریح کرد: حال مادر و کودک خوب است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اضافه کرد: از ۵۱۷ مورد بیمار مبتلا به کرونا در استان سمنان ۲۷۱ مورد در مجموعه تحت پوشش این دانشگاه است.

وی خواستار همراهی بیشتر مردم با کادر درمانی و مسئولان بخش سلامت شد و گفت: شهروندان هم‌استانی می توانند با در خانه ماندن و رعایت اصول بهداشت اولیه، در کاهش درگیری کادر درمان در این شرایط بحرانی سهیم باشند.

کد خبر 493665

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha