مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه از آتش‌سوزی گسترده در بیمارستان مسیح به‌عنوان دومین بیمارستان تاریخی ایران خبر داد.

آتش‌سوزی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، امید قادری با تایید خبر آتش‌سوزی در بیمارستان تاریخی مسیح(دکتر مرادیان) کرمانشاه اظهار کرد: این بیمارستان تاریخی دچار آتش‌سوزی گسترده شد و نیروهای آتش‌نشانی در حال مهار این آتش‌سوزی هستند.

وی از احتمال عمدی بودن این آتش‌سوزی خبر داد و گفت: بررسی‌های کارشناسان حاضر در محل آتش‌سوزی حاکی از احتمال عمدی بودن این حادثه دارد و گویا افرادی با استفاده از فرصت چهارشنبه‌سوری دست به آتش زدن این بنای تاریخی زده‌اند.  

مدیرکل میراث فرهنگی استان افزود: به صورت جدی و از طریق مجاری قانونی پیگیر این آتش‌سوزی خواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای جلوگیری از تخریب و تغییر کاربری این بیمارستان تاریخی، اظهار کرد: این بنا طی سالیان گذشته با پیگیری مالک آن و به منظور تغییر کاربری بنا با رای دیوان عدالت اداری از فهرست آثار ملی خارج شد.

قادری تاکید کرد: هرچند این بنا از فهرست آثار ملی خارج شده، اما با رایزنی‌های بسیاری که با وزارت بهداشت و میراث فرهنگی داشتیم، مانع از تغییر کاربری آن توسط مالک شدیم.

وی متذکر شد: حتی اگر این بنا در آتش سوزی به طور کامل تخریب شود، اجازه تغییر کاربری آن را نمی‌دهیم و طبق نقشه معماری که از بنا داریم باید بازسازی شود.

بیمارستان تاریخی مسیح (مرادیان) واقع در محله قدیمی شریعتی شهر کرمانشاه، دومین بیمارستان ایران است که حدود ۲۰۰ سال پیش توسط مسیونرهای آمریکایی ساخته شد.

کد خبر 493664

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha