چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱
۰ نفر

نماینده ویژه وزیر بهداشت و ناظر بر اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با بیماری کرونا با بیان اینکه در برخی از شهرهای کشور، تراکم موارد ابتلا به کرونا در مناطقی است که عمدتا افراد فقیر و پایین‌تر از متوسط در آنجا ساکن هستند، گفت: بر همین اساس دولت تعدادی بسته‌های کمکی برای این اقشار در نظر گرفته است.

فقر

به گزارش همشهری آنلاین، دکتر ایرج حریرچی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: همچنین در این مناطق عمدتا تعداد خانه‌ها نیز تراکم بالاتری دارد و در محیط اینگونه مناطق هم مردم در نانوایی‌ها و محل با تراکم بیشتری حضور دارند.

وی افزود: این موضوع نشان می‌دهد که اقدامات باید بر این نوع محلاتی که تراکم بیشتری دارند، متمرکز شود که اقداماتی در حال انجام است. از طرفی باید توجه کرد که این افراد و سطوح اجتماعی معمولا در خانه هم امکان ایزولاسیون و جداسازی ندارند و ممکن است خانواده خودشان را هم به کرونا مبتلا کنند.

وی ادامه داد: بر همین اساس مراکز مراقبت‌های تنفسی و نقاهتگاه‌هایی ایجاد شده تا برای کسانیکه لازم نیست خدمات بیمارستانی دریافت کنند، اما باید از سایر اعضای خانواده جدا شوند و امکان جداسازی در منزل هم برایشان وجود ندارد، در این مراکز نگهداری شوند.

حریرچی با بیان اینکه بنابراین مناطق و محلات محروم در شهرها باید مورد توجه بیشتری قرار گیرند، گفت: در عین حال این افراد هم می‌توانند از نقاهتگاه‌هایی که ایجاد شده، استفاده کنند.

وی تاکید کرد: در عین حال علاوه بر بسته‌های کمکی که دولت برای این اقشار در نظر گرفته است، خیران هم می‌توانند در این حوزه ورود کرده و بر روی این اقشار کم درآمد تمرکز بیشتری کنند.

حریرچی همچنین گفت: نقاهتگاه‌های مراقبت از بیماران کرونایی که نیازی به بستری در بیمارستان ندارند، در شهرهایی که تراکم بیماری کووید ۱۹ بیشتر است، ایجاد شده است.

ایرج حریرچی از اولین مسئولانی بود که به ویروس کرونا مبتلا شد و مدتی از کار دور ماند. وی در حالی به ویروس کرونا مبتلا شد که ریاست ستاد مقابله با کرونا را بر عهده داشت. حریرچی در حال حاضر حال بهبود یافته و به کار بازگشته است. تعداد دیگری از مسئولان و نمایندگان مجلس و ... نیز به این وروس مبتلا شده اند که تعدادی از آنها جان باختند.

کد خبر 493513

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیب اجتماعی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha