بیت کوین که خوش می‌درخشید نتوانست مقابل کرونا جان سالم بدر برد و سخت به تنگی نفس افتاده است به گونه‌ای که ارزش آن طی دو روز ۵۰ درصد سقوط کرد.

بيت كوين

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بلومبرگ، همزمان با افت شدید شاخص ها در بازارهای مالی به دلیل ویروس کرونا، ارزش بیت کوین نیز به شدت کاهش یافته و جایگاه این ارز مجازی به عنوان محل امن سرمایه گذاری در هنگام بروز شرایط آشفته اقتصادی و سیاسی را زیر سوال برده است.

در حالی که افت شدید شاخص ها در بازارهای بورس از روز گذشته در بورس نیویورک آغاز شده و امروز به بازارهای بورس آسیایی رسیده، قیمت بزرگترین ارز دیجیتالی جهان به شدت در نوسان بوده است. ارزش بیت کوین ابتدا با ۳۲ درصد کاهش به پایین ترین رقم در مارس ۲۰۱۹ یعنی ۳۹۱۵ دلار رسید و سپس تا اواسط امروز به وقت هنگ کنگ بخش عمده زیان وارده را جبران کرد.

کاهش ۵۰ درصدی ثبت شده طی دو روز گذشته جزء بزرگترین نوسانات ثبت شده برای این ارز مجازی بوده است. هم اکنون قیمت هر بیت کویت با ۷.۸ درصد کاهش به ۵۲۸۰ دلار رسیده است.

شاخص گلکسی کریپتوی بلومبرگ که نوسانات سبد ارزهای دیجیتالی را رصد می کند طی دو جلسه گذشته با پشت سر گذاشتن افت ۴۹ درصدی به پایین ترین رقم از زمان ایجاد در اوت ۲۰۱۷ رسیده است. ارزش اتر، دیگر ارزش دیجیتالی شناخته شده جهان پس از کاهش ۳۰ درصدی اولیه، شاهد افزایش قیمت بود. ارز دیجیتالی ایکس آر پی نیز امروز افت قیمت های اولیه را جبران کرد.

وین ترنچ مدیر موسسه ارزهای دیجیتال او اس ال گفت: دلیل این افت ناگهانی اقدام سرمایه گذاران به نقد کردن ارزهای دیجیتالی برای پاسخ گفتن به جبران زیان های وارد شده در بازارهای بورس بوده است. در چنین وضعیتی افت شاخص ها در بازار بورس بر بازارهای امنی نظیر طلا و بیت کوین نیز تاثیر می گذارد.

کد خبر 493507

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha