معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر گفت: در صورتی که مراسم چهارشنبه‌سوری برگزار شود و کسی دچار سوختگی شود، احتمال دارد با سوختگی به بیمارستان مراجعه کند اما با کرونا به خانه برگردد.

سوختگی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر نایب فدایی اظهار کرد: همچنان موارد مشکوک به کرونا به مراکز درمانی شوشتر مراجعه می‌کنند. میانگین سنی مبتلایان به کرونا در این منطقه ۵۹ سال است اما میانگین سنی افراد مشکوک به کرونا ۵۰ سال است و ۸۳ درصد این بیماران، بیماری زمینه داشته‌اند.

او افزود: تاکنون میزان ابتلا به کرونا نسبت به هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت شهرستان شوشتر، ۱۰.۲ درصد بوده است.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر بیان کرد: رستوران‌ها تعطیل، قلیان‌سراها جمع‌آوری و محدودیت‌های ترافیکی در تردد به بازار اصلی شوشتر اعمال شده و عبور و مرور کاهش یافته است اما همچنان برخی مغازه‌ها باز هستند.

فدایی اظهار کرد: تعدادی از کسبه، مغازه‌های خود را تعطیل کرده‌اند که از این اصناف و شهروندانی که در خانه مانده‌اند، تشکر می‌کنیم. امن‌ترین مکان برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، منزل است و مردم تا حد امکان از منزل خارج نشوند.

او گفت: با توجه به اینکه چهارشنبه‌سوری را در پیش داریم، انتظار می‌رود مردم امسال این مراسم را برگزار نکنند.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر افزود: ضروری است مردم در شب چهارشنبه‌سوری در منزل بمانند و جان خود را به خطر نیندازند زیرا امسال علاوه بر خطر ناشی از مواد محترقه، خطر انتقال کرونا نیز افزوده شده است.

فدایی گفت: با توجه به اینکه محیط بیمارستان آلوده و عفونت در آن وجود دارد، به مردم توصه می‌کنیم کمتر به بیمارستان‌ها مراجعه کنند. ممکن است فردی برای مساله دیگری به بیمارستان مراجعه کند اما به کرونا مبتلا شود.

 ۵۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در خوزستان شناسایی شدند که با احتساب این موارد مبتلایان قطعی استان به ۳۰۶ مورد رسید.

کد خبر 493504

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha