سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
۰ نفر

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از آغاز فعالیت ستاد مدیریت بحران در شهرستان‌های این استان برای کنترل سیلاب و آبگرفتگی‌های احتمالی در روزهای پیش رو خبر داد.

سيل اصفهان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، منصور شیشه‌فروش افزود: احتمال بارش‌های حدی که منجر به سیلاب و آبگرفتگی می‌شود، از روزهای پایانی ۹۸ تا ۱۵ فروردین ۹۹ در استان اصفهان وجود دارد، بنابراین برنامه ریزی و هماهنگی‌های لازم در این ارتباط انجام شد.

وی ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی، امکان طغیان رودخانه‌ها، آبگرفتگی و دیگر مخاطرات وجود دارد به همین دلیل ستاد سیل با محوریت فرمانداری و شهرداری‌ها آغاز به‌کار کردند و به ماشین آلات، تجهیزات و وسایل مورد نیاز تجهیز شدند.

مدیرکل مدیریت بحران اصفهان بیان کرد: تغییرات جوی و غیرقابل پیش بینی حتی در دوره های خشکسالی وجود دارد، سیل بهار امسال که ۲۲ استان را درگیر خود کرد، یا سیل چند وقت گذشته در سیستان و بلوچستان و بارش سنگین برف در استان گیلان حاکیست که بارش‌های غیرقابل پیش بینی و خطرساز دور از ذهن نیست و ما باید برای کاهش هرچه بیشتر خسارت‌ها تلاش کنیم.

شیشه‌فروش تاکید کرد: رفع موانع در رودخانه‌های فصلی استان، باز کردن آبراه‌ها، زدودن مسیرها از نخاله و زباله، بسترسازی مناسب برای عبور سیلاب و تجمع نکردن در نقاط پرخطر از جمله اقدامات مهم و اساسی در روزهای آینده است.

وی افزود: تقویت و افزایش سیل‌بندها و بندهای سنگی ملاتی و بازسازی سازه‌های مشابه برای کنترل سیلاب و کاهش سرعت مخرب آن ضروری است.

کارشناسان این روزها درباره خطر وقوع سیل هشدار می‌دهند و در این میان خاطرات تلخ سیلاب‌های ابتدای سال، بار دیگر نگرانی در این پیوند را دو چندان کرد، از این رو شهرستان‌های استان بیشتر در غرب اصفهان برای مقابله با سیلاب و آبگرفتگی احتمالی به حالت آماده باش در آمده‌اند.

کد خبر 493481

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اصفهان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha