فرمانده انتظامی گلستان گفت: هنجارشکنان چهارشنبه سوری تاپایان تعطیلات مهمان نیروی انتظامی هستند.

چهارشنبه سوري

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سردار روح الامین قاسمی با اشاره به چهارشنبه آخر سال اظهار کرد: تجربه تلخ حوادث سال های گذشته در مراسم چهارشنبه پایان سال، همواره موجب دغدغه و نگرانی خانواده ها در آستانه ایام نوروز است.

وی بیان کرد: پلیس، مخالف شادی و تخلیه هیجان در نسل جوان جامعه نیست اما زمانی که پای آزردن دیگران و تخریب اموال عمومی و برهم زدن نظم و امنیت به میان می‌آید، موضوعی متفاوت است.

قاسمی افزود: برخورد قاطعانه با معدود افرادی که با رفتارهای غیرقانونی، ناهنجار و پرخطر، ایجاد راه بندان، مزاحمت و پرتاب مواد محترقه و آتش زا، امنیت عمومی شهرها را مختل می‌کنند، مطالبه به حق مردم از متولیان برقراری نظم و امنیت است که پلیس با جدیت و برابر قانون با متخلفان برخورد می‌کند.

این مقام ارشد انتظامی گلستان گفت: خانواده ها به عنوان اولین مرجع بازدارنده نقش مهمی برعهده داشته و با مراقبت از فرزندانشان کمک موثری در فراهم کردن آرامش و جلوگیری از حوادث تلخ دارند.

وی اضافه کرد: دستگاه های فرهنگی و رسانه ها هم می توانند با فرهنگ سازی و ارائه توصیه‌های لازم به مردم در خصوص چهارشنبه آخر سال، نقش بسزایی در کاهش حوادث داشته باشند.

قاسمی بیان کرد: در شرایطی که کشور درگیر مقابله با ویروس کروناست، تجمع افراد برای برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال عامل بسیار خطرناکی برای شیوع این ویروس است بنابراین از همگی درخواست داریم با ماندن در منازل خود به قطع زنجیره شیوع کمک کنند تا دوباره آرامش و روال عادی زندگی به جامعه برگردد.

فرمانده انتظامی گلستان در پایان گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با مراجع ذیصلاح، افرادی که امنیت، نظم عمومی و سلامت شهروندان را در چهارشنبه آخر سال دچار مخاطره کنند، با توجه به شرایط آنان تا پایان تعطیلات نوروزی در اختیار نیروی انتظامی قرار می‌گیرند.

کد خبر 493415

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha