علی شمس نمایشنامه‌نویس و کارگردان ایرانی تئاتر که برای انجام امور تحصیلی و کاری خود به ایتالیا سفر کرده بود، این روزها در وضعیت قرنطینه شهر رُم گرفتار شده است.

کارگردان ایرانی تئاتر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، علی شمس نمایشنامه نویس و کارگردان جوان تئاتر ایران که این روزها به همراه همسر خود به دلیل قرنطینه کشور ایتالیا برای جلوگیری از شیوع کرونا در شهر رُم ماندنی شده، درباره وضعیت و شرایط خود گفت: برای انجام امور اداری مربوط به تأیید مدرک تحصیلی و همچنین گفتگو با ۲ کمپانی تئاتر ایتالیا برای یک هفته به این کشور سفر کردم که به دلیل شیوع ویروس کرونا و شرایط قرنطینه بیش از ۳ هفته است که در این کشور ماندنی شده‌ام.
وی تصریح کرد: هیچ چشماندازی برای برگشت ندارم. نخستوزیر ایتالیا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا شرایط قرنطینه اعلام کرد زیرا مردم در این کشور شیوع ویروس کرونا را جدی نمی‌گرفتند و این مدتی که قرنطینه اعلام شده وضعیت کنترل شیوع کرونا بهتر شده است.

شمس در حالی که به همراه همسر خود در یک هتل کوچک به سر می‌برد، اظهار کرد: کشورهای مختلف با هواپیما شهروندان خود را از ایتالیا خارج می‌کنند ولی ایرانی‌های حاضر در ایتالیا که تعدادشان هم کم نیست و قصد بازگشت به ایران را داشتند در فرودگاه یا شهرهای مختلف گرفتار این محدودیت شده‌اند. من هم مانند بسیاری دیگر از ایرانی‌هایی که برای انجام امور کاری به ایتالیا سفر کرده بودند، با پول و وسایل محدود برای یک هفته به ایتالیا آمده بودم.

برنده جایزه بهترین نمایشنامه مسابقه بین‌الملل سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، درباره اقدامات فضاهای فرهنگی و هنری کشور ایتالیا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، یادآور شد: مراکز فرهنگی و هنری خیلی مسئولانه‌تر از هر نهاد دیگری عمل کردند و با وجود ضرری که متوجه آن‌ها می‌شد، به سهم خود از انتشار ویروس کرونا ممانعت کردند. با توجه به گسترش ویروس کرونا در اروپا، تئاترهای بزرگی چون اپرای پاریس و تئاتر بارسلون تعطیل شده‌اند.

کارگردان نمایش‌های «شبی از شب‌های تهران مسافری» و «داستان‌های میان رودان»، تأکید کرد: شهر رُم طی ۷۰ سال گذشته اینقدر خلوت دیده نشده است. شهر رُم بعد از اشغال آن توسط متفقین در جنگ جهانی دوم، حدود ۷۰ سال یکی از شلوغ‌ترین شهرهای دنیا به لحاظ توریست و جمعیت بوده است و حالا برای اولین بار بعد از ۷۰ سال این شهر یک خودانزوایی را پیش گرفته و تعطیل شده است.

کد خبر 493221

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار هنر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha