برجسته‌ترین پایگاه اطلاعات لحظه به لحظه درباره ویروس کرونا و تعداد مبتلایان آن در سراسر جهان از سوی هکرها مورد حمله قرار گرفت و آمارهای هراس‌آوری بر روی آن منتشر شد.

سایت آمار کرونا

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از سایت عربی ۲۱ نوشت: بازدیدکنندگان سایت "worldometers"، هنگام بازدید این سایت از مشاهده افزایش سریع و غیرمنطقی آمار مبتلایان و مرگ‌و میرهای ناشی از ویروس کرونا متعجب شدند. سپس مشخص شد که اختلالی در این سایت به وجود آمده است به طوری که تعداد جان‌باختگان به بیش از ۸۹ میلیون تن رسیده بود و نکته جالب اینکه تعداد مبتلایان کمتر از این رقم بود و به ۶۰ میلیون تن می‌رسید.

هکرها، در پایگاه داده‌های کشورها، رقم ۸۹۲ هزار را برای تعداد جان باختگان واتیکان و بیش از نیم میلیون را برای تعداد مبتلایان ثبت کرده بودند.

در پی جنجال‌برانگیزی آمارهای ارائه شده، سایت به حالت طبیعی خود بازگشت و تا صبح امروز دوشنبه  ۶۵۱۶ مورد مرگ و میر از مجموع حدود ۱۷۰ هزار مورد مبتلا در سراسر جهان ثبت شد.

این وب‌سایت، ضمن پوزش‌طلبی به‌خاطر نمایش این داده‌ها به مدت ۲۰ دقیقه بر روی سایت، اعلام کرد، این امر پس از  وقوع حمله‌ای سازمان یافته از حملات سایبری "DDoS" صورت گرفت.

این نوع از حملات، مبتنی بر فیلتر خدمت رسانی از طریق هزاران دستگاه برای حمله به وب‌سایت در آن واحد است که بعد از ورود سرورهای اصلی، داده‌ها اصلاح می‌شوند.

کد خبر 493177

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha