عمده مناطق گردشگری «ابوظبی» از جمله موزه «لوور ابوظبی» در راستای اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع ویروس «کرونا»، تا تاریخ ۳۱ مارس تعطیل شدند.

موزه لوور ابوظبی

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: دولت «ابوظبی» در قالب بیانیه‌ای توئیت کرد: «در راستای اجرای اقدامات پیشگیرانه برای حفظ امنیت و سلامت بازیدیدکنندگان، مقاصد گردشگری مهم «ابوظبی»، پارک‌های موضوعی و مراکز فرهنگی آن به طور موقت و از پانزدهم تا سی و یکم مارس تعطیل خواهند بود تا به این وسیله تجمع‌ها به حداقل رسیده و از سلامت عمومی در مقابل ویروس کرونا محافظت شود.»

«لوور ابوظبی» برای نخستین‌بار در سال ۲۰۱۷ و با وجود ۶۰۰ اثر درهایش را به روی علاقه‌مندان گشود. در طول دو سال نخست افتتاح این موزه، حدود دو میلیون نفر از آن بازدید کردند.

فرانسه نیز تحت قراردادی ۳۰ ساله، کارشناسان هنری برای موزه «لوور ابوظبی» فراهم می‌کند، آثار هنری امانت می‌دهد و نمایشگاه‌های مختلفی ترتیب می‌دهد.

هفت شیخ‌نشین امارات متحده عربی که «ابوظبی» بزرگترین و ثروتمندترین آن‌ها محسوب می‌شود، تاکنون در مجموع ۸۵ مورد ابتلا به ویروس «کرونا» را گزارش کرده‌اند.

کشورهای بسیاری در سراسر جهان برای کاهش سرعت شیوع این ویروس، موزه‌ها را تعطیل و رویدادهای فرهنگی بزرگ را لغو کرده‌اند.

کد خبر 492946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار