طرح «اعطای مجوز به شهرداری تهران برای اخذ تعهد از مالکین پروژه های ساختمانی برای ارایه تاییدیه نمای ساختمان، به منظور کاهش ترددهای غیر ضروری متقاضیان حوزه شهرسازی در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا» تصویب شد.

شوراي شهر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، علی اعطا در تشریح جزییات طرح «اعطای مجوز به شهرداری تهران برای اخذ تعهد از مالکین( ذی نفعین) پروژه های ساختمانی برای ارایه تاییدیه نمای ساختمان به منظور کاهش ترددهای غیر ضروری متقاضیان حوزه شهرسازی در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا» گفت: در 23 دی ماه سال ٩٧ مصوبه ای تحت عنوان طراحی، پایش و اجرای نماهای شهر تهران در شورای شهر به تصویب رسید.

وی گفت: به موجب این مصوبه در ٢٢ منطقه و معاونت شهرسازی و معماری، ٢٣ کمیته نما تشکیل شده که تصویب طرح نمای ساختمان‌ها به عنوان بخشی از فرایند صدور پروانه بر عهده این کمیته ها است.

وی تصریح کرد: طبق تبصره ۶ ماده ۴ مصوبه سال ٩٧ درج نمای تایید شده در پروانه عملیات ساختمانی الزامی و صدور پروانه ساختمان بدون درج نمای تایید شده در آن ممنوع است.

عضو کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با بیان اینکه در این شرایط اخیر و به دنبال شیوع ویروس کرونا جلسات کمیته‌های نما تشکیل نمی شود، اضافه کرد: اگرچه شهرداری الگویی را برای تشکیل جلسات کمیته‌ها به صورت مجازی در نظر گرفت؛ اما عملا امکان پذیر نشد و در حال حاضر در مناطق با تعداد قابل توجهی از پرونده ها مواجه هستیم که این ها تمامی فرآیندهای لازم را طی کرده‌اند و صرفا به دلیل اینکه جلسات کمیته های نما تشکیل نمی شود امکان گرفتن پروانه برای آنها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه امکان این وجود نداشت که بر خلاف مصوبه پیشین خود به شهرداری اجازه دهیم به صورت تعهدی عمل کنند، اضافه کرد: با تصویب طرح دو فوریتی«اعطای مجوز به شهرداری تهران برای اخذ تعهد از مالکین( ذی نفعین) پروژه های ساختمانی برای ارایه تاییدیه نمای ساختمان به منظور کاهش ترددهای غیر ضروری متقاضیان حوزه شهرسازی در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا» برای دو ماه به صورت تعهدی این امر به تعویق می افتد.

در نهایت پس از بحث و بررسی در صحن شورای شهر تهران دو فوریت طرح و کلیات آن با حداکثر آرای موافق به تصویب رسید.

کد خبر 492923
منبع: ایسنا

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شورای شهر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha