مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
۰ نفر

شهردار قم مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری در سال آینده را تکمیل پروژه‌های نیمه کار دانست.

سید مرتضی سقاییان نژاد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، «سید مرتضی سقاییان نژاد» گفت: پروژه‌های تونل جمهوری، تقاطع غیرهمسطح فردوسی، اجرای تقاطع غیرهمسطح خیابان کیوانفر و اتمام فاز نخست مترو در سال ۹۹ به اتمام می‌رسد.

سقاییان نژاد اشرایط ایجادشده در اپیدمی ویروس کرونا در کشور و شهر قم را موردتوجه قرارداد و افزود: حتی این موضوع هم نمی‌تواند شهرداری را از انجام‌وظیفه  ذاتی خود که ایجاد نشاط و سرزندگی در تمام شهر است بازدارد.

شهردار قم حفظ ایمنی و سلامت شهروندان را یکی از دغدغه‌های شهرداری در شرایط بحرانی ایجادشده دانست.

سقاییان نژاد تصریح کرد: از روزهای ابتدای اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در قم شهرداری قم عملیات ضدعفونی کردن کلیه مکان‌های عمومی  را در دستور کار قرار داده و ۱۰ کمیته به‌صورت تمام‌وقت در حال نظارت و مدیریت شرایط ایجادشده است.

وی ادامه داد: ضدعفونی کردن معابر اصلی، ایستگاه‌های اتوبوسرانی در شهر، اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها، فضای بازی بچه‌ها، سرویس‌های بهداشتی و کلیه مکان‌های که زیر نظر شهرداری است به‌صورت روزانه انجام می‌شود.

شهردار فم بیان کرد: تمام زباله شهر با شرایط زباله عفونی جمع‌آوری‌شده و با رعایت کلیه نکات بهداشتی و استانداردهای جهانی دفن می‌شود.

سقاییان نژاد در ادامه به موضوع تصویب نهایی بودجه شهرداری در سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: بودجه سال آینده با مبلغ ۳ هزار میلیارد و ۸۱۹ میلیون تومان به تصویب نهایی شورای شهر رسیده است.

شهردار قم به ارتقای سیستم حمل‌ونقل عمومی نیز اشاره کرد و گفت: در سال ۹۸ تحول بزرگی در سیستم حمل‌ونقل عمومی ایجاد شد و با خرید ۱۷۰ اتوبوس و اصلاح خطوط اتوبوس‌رانی توانستیم حمل‌ونقل عمومی را به شرایط مطلوب نزدیک کنیم.

وی بیان کرد: تمام هزینه خرید اتوبوس و اورهال کردن اتوبوس‌های فرسوده از بودجه شهرداری تأمین‌شده و رسیدن به شرایط مطلوب در حمل‌ونقل عمومی یکی دیگر از برنامه‌های شهرداری در سال ۹۹ است.

وی بیان کرد: تمام تلاش تیم مستقر در شهرداری قم حفظ حیات و سرزندگی شهر به‌عنوان یک موجود زنده بوده و شهرداری در هر شرایطی در مسیر حفظ رفاه شهروندان حرکت می‌کند.

کد خبر 492922

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha