استاندار آذربایجان‌غربی گفت: ۵۰ میلیارد ریال خسارت از طریق بیمه اماکن روستایی به زلزله‌زدگان قطور پرداخت شد.

قطور

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محمدمهدی شهریاری روز یکشنبه اظهار داشت: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده با شرکت بیمه‌گزار برای بیمه اماکن روستایی در ۲۰ کیلومتری نوار مرزی و پس از بررسی بخشی از واحدهای خسارت‌دیده، این مبلغ به حساب مالکان واحدهای تعیین خسارت شده پرداخت شد.

وی افزود: این مبالغ واریزی در حال حاضر قابل برداشت نیست و با شروع عملیات عمرانی جهت ساخت مسکن قابلیت برداشت را خواهد داشت.

وی ادامه داد: ۷۵ هزار مسکن روستایی واقع در ۲۰ کیلومتری نوار مرزی از محل فروش سهمیه سوخت، بیمه حوادث هستند که این امر، بخشی از آلام مردم زلزله‌زده در قطور را می‌تواند کاهش دهد.

شهریاری اظهار داشت: بر اساس بیمه‌نامه منعقد شده، مساکن روستایی در ۲۰ کیلومتر نوار مرزی در برابر حوادثی نظیر حریق، صاعقه، انفجار، زلزله، رانش زمین، سیل و طغیان آب بیمه هستند.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: اعتبار هزینه‌شده برای بیمه  اماکن روستایی در ۲۰ کیلومتری نوار مرزی، حدود ۱۵ میلیارد ریال بوده‌است.

وی افزود: بیمه منازل روستایی یکی از اقدامات شاخص در بحث حذف رانت فروش سهمیه سوخت مرزنشینان بوده که در حال حاضر نتایج مثبت آن را شاهد هستیم.

روز یکشنبه - چهارم اسفندماه - ابتدا منطقه «قطور» و سپس «زرآباد» خوی با زمین‌لرزه نسبتا شدیدی لرزید که این امر در مجموع موجب مصدومیت حدود ۱۰۴ نفر، بستری شدن ۱۰ نفر، تلف شدن صدها راس دام، تخریب چهار هزار واحد مسکونی و وارد شدن خسارت جزئی به یکهزار واحد دیگر در روستاهای خوی و سلماس شد.

امدادگران و مسوولان آذربایجان‌غربی بلافاصله پس از زلزله اول در ساعت ۹:۲۲ راهی منطقه «قطور» شدند و ارزیابی میزان خسارت تا شامگاه همان روز ادامه داشت؛ تا اینکه در ساعت ۱۹:۳۰ زلزله نسبتا شدید دیگری به بزرگی ۵.۹ ریشتر «زرآباد» را لرزاند و خسارت‌های زلزله اول را دوچندان کرد.

کد خبر 492888

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی