رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: در ماه‌های پیش به طور متوسط روزانه ۳۰ تصادف وسایل نقلیه در شرق استان به درمانگاه ها مراجعه می کردند که این رقم اکنون به یک‌ یا دو مورد در روز رسیده است؛ این آمار نشان می دهد که مردم تاحدود زیادی به مسائل مقابله با کرونا ویروس توجه دارند.

تصادف شرق کشور

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در ویدئو کنفرانس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استانداری و ستاد مبارزه با کرونا در استان سمنان بیان کرد : مشارکت مردم در روزهای گذشته برای مقابله با کرونا ویروس در شرق استان قابل توجه بوده است.

وی افزود : همراهی، همکاری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها از سوی مسئولان برای مقابله با کرونا ویروس در استان در روزهای گذشته قابل توجه بوده است. 

رضا چمن ادامه داد : می توانسیم برای مقابله با کرونا ویروس سناریوی بدتری داشته باشیم که بحمدلله تاکنون اینطور نبوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اظهار داشت : مشارکت آگاهانه مردم تاکنون مثبت بوده است و اگر میزان مشارکت اجتماعی به ۷۵ درصد افزایش یابد ، روند مقابله با کرونا ویروس در استان کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد : اگر وضع موجود مشارکت اجتماعی برای مقابله با کرونا ادامه یابد به احتمال زنجیره شیوع کرونا ویروس کاهش یا قطع می‌شود.

رضا چمن گفت: اصول مراقبت در خانه‌ها و بیمارستان ها برای مقابله با کرونا ویروس افزایش یابد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اضافه کرد : مدیریت تماس ها در منزل و بیمارستان ها برای مقابله با کرونا ویروس اجتناب ناپذیر است و افرادی که مبتلا به کرونا هستند باید مراقبت‌های ویژه از خود داشته باشند.

کد خبر 492707

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha