معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: از ابتدای شیوع ویروس و بیماری کرونا در استان تاکنون، هزار و ۶۰۱ نفر با علایم تنفسی در بیمارستان‌های یزد بستری شدند.

علوم پزشکی یزد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محمد نوری شادکام با بیان اینکه بیمارانی که علائم تب و لرز یا تنفسی دارند به مراکز منتخب جامع سلامت مراجعه و از حضور در بیمارستان ها پرهیز کنند، اظهار داشت: در شهر یزد، چهار مرکز و در هر یک از شهرستان های استان، یک مرکز منتخب جامع سلامت منظور شده است.

وی چهار مرکز منتخب جامع سلامت در شهر یزد را شامل مرکز رحمت‌آباد، نیکوپور، امامشهر، و زارچ اعلام کرد و ادامه داد: مرکز بقایی پور بیمارستان شهید صدوقی نیز آماده پذیرش بیماران با اعلام تنفسی و تب و لرز است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد اضافه کرد: مرکز جامع سلامت شماره ۲ ابرکوه، مرکز شماره چهار اردکان، مرکز شماره ۲ بافق و مرکز شماره یک میبد نیز برای همین منظور، آماده پذیرش این بیماران هستند.

نوری شادکام اظهار داشت: همچنین مراکز جامع سلامت شهرستان های اشکذر، بهاباد، محمد رسول الله تفت، خاتم، شهید بهشتی مهریز نیز آماده پذیرش این دست از بیماران هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: مراجعه کنندگان به این مراکز توسط پزشکان مستقر در آن ویزیت و در صورتی که درمان به صورت سرپایی باشد، بیمار را ویزیت و مرخص می کنند و در صورتی که مشکوک به کرونا باشد ضمن قرنطینه بیمار در منزل، از خانواده وی نیز در برابر بیماری احتمالی محافظت خواهد شد.

وی اضافه کرد: این دست از بیماران در صورتی که نیاز به بستری شدن داشته باشند در بیمارستان‌های همان شهرستان بستری خواهند شد.

تاکنون ۱۷۱ نفر مبتلای قطعی به ویروس کرونا در یزد شناسایی شدند و ۲۰ نفر نیز تاکنون بر اثر این بیماری فوت کرده‌اند. مسئولان نیز وضعیت یزد را بحرانی اعلام کرده اما مردم همچنان بی توجه در حال خرید عید و تردد در خیابان‌ها هستند.

کد خبر 492278

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha