فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران گفت: مراقبین سلامت از فردا شنبه ۲۴ اسفند ماه در بیمارستان‌ها مستقر می‌شوند و به محض این که بیماری با تشخیص کرونا مثبت شد، از همانجا با خانواده‌ها تماس گرفته و نسبت به شناسایی، ایزوله‌سازی و قرنطینه در خانه اقدام می‌کنند.

دکتر علیرضا زالی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی درباره آخرین تصمیمات ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران گفت: امروز جمعه ۲۳ اسفند ماه با قرارگاه ثارالله به عنوان قرارگاه مهم استان تهران جلسه بسیار مهمی را با حضور تمام دستگاه‌های اجرایی و انتظامی، امنیتی و قضایی داشتیم و مصوبات خوبی تصویب شد که فردا شنبه از سوی مجموعه استانداری تهران به دستگاه‌های مرتبط در استان تهران ابلاغ می‌شود.

وی افزود: این مصوبات درباره نحوه اداره شهر تهران در روزهای آتی است؛ تصمیمات بسیار خوب و فنی گرفته شد که فردا ابلاغ می‌شود.

زالی ادامه داد: اقدام مهم دیگری که از فردا در تهران انجام می‌شود و نیازمندیم که شهروندان با ما همکاری کنند، توسعه بحث‌های پیشگیرانه و ایجاد شبکه‌های مختلف برای استفاده از مراقبین سلامت در سطح شهر تهران برای بیماریابی و کشف زودتر موارد مثبت کرونا است. بر همین اساس، از فردا از طریق سامانه salamat.gov.ir افرادی که قادر به خوداظهاری هستند، اطلاعاتشان به سامانه سیب منتقل می‌شود و سپس همکاران ما اطلاعات را از سامانه سیب استخراج کرده و خودشان با شهروندان تهرانی تماس می‌گیرند که شماره ۴۰۳۰ بر روی تلفن شهروندان می‌افتد. حدود ۲۱۰ ثانیه طول می‌کشد که شهروندان درباره وجود یا عدم وجود علائم کرونا اطلاعاتشان را ارائه دهند. همچنین افرادی که مستقیما به مراکز جامع سلامت که اسامی آن قبلا اعلام شده، مراجعه می‌کنند، در آنجا مورد غربالگری قرار می‌گیرند.

وی گفت: فکر می‌کنیم با این اقدام هم بتوانیم افراد مبتلا را زودتر شناسایی کنیم و هم برنامه‌های پیشگیرانه را انجام دهیم و در عین حال از ارجاعات بی‌مورد به بیمارستان‌ها جلوگیری کنیم.

وی تأکید کرد: یکی از دلایلی که در روزهای اخیر موجب افزایش تعداد بیماران شده، حضور افراد به صورت سرپایی و بدون ضرورت بیمارستانی در بیمارستان‌های منتخب ماست که به دلیل آلودگی محیط بیمارستان ممکن است فرد آلوده شود. بنابراین برای کاهش بار مراجعات به بیمارستان‌ها، این اقدام را انجام دادیم. در عین حال مراقبین سلامت و مراقبین بهداشتی ما از فردا در بیمارستان‌ها مستقر می‌شوند و به محض اینکه بیماری با تشخیص کرونا مثبت شد، از همانجا با خانواده‌ها تماس گرفته و نسبت به شناسایی، ایزوله‌سازی و قرنطینه در خانه اقدام می‌کنند.

کد خبر 492145

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha