مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اسلامشهر از مردم خواست تا سنت حضور در پنج‌شنبه و جمعه آخر سال در آرامستان‌ها را به زمان دیگری موکول کنند.

آرامستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، مسلم مولایی افزود: در روزهای اخیر ۵ نفر فوتی در اثر ابتلا به بیماری کرونا درآرامستان دارالسلام اسلامشهر تهران دفن شده‌اند. ۳ نفر از این افراد ساکن اسلامشهر و ۲ نفر از فوت‌شدگان از ساکنان شهر تهران هستند که چندین سال قبل در اسلامشهر زندگی می‌کردند و بنا به درخواست ورثه در این محل دفن شدند.

وی بیان کرد: تدفین بیماران فوت شده به علت ابتلا به کرونا با رعایت ضوابط و شرایط بهداشتی و موازین شرعی در عمق تعیین و با حضور نماینده بهداشت و خانواده متوفی در آرامستان دارالسلام اسلامشهر انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اسلامشهر سپس با اشاره به نزدیک شدن به پنجشنبه آخر سال در شرایط شیوع کرونا ویروس افزود: مردم باید شیوع بیماری کرونا ویروس را جدی بگیرند و از حضور در دارالسلام و دیگر آرامستان‌ها خودداری کنند.

مولایی تصریح کرد: برای کنترل و مبارزه با بیماری کرونا ویروس، صاحبان متوفی سعی کنند کمترین تعداد مراجعان را در زمان تشییع به‌همراه بیاورند و همچنین در زمان مراجعه به آرامستان در کمترین زمان ممکن آنجا را ترک کنند.

وی همچنین ضمن اعلام پرهیز از توزیع هرگونه نذری توسط شهروندان گفت: سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری اسلامشهر برای پیشگیری از شیوع بیماری از ارائه هرگونه خدمات به مراجعان از قبیل گل و گلاب، نصب سنگ و غیره تا اطلاع ثانوی معذور است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اسلامشهر ادامه داد: مردم باید برای رفاه حال خود و خانواده‌ها تمام هشدارها را جدی بگیرند و از اجرای هرگونه مراسم مانند سوم، هفتم و سالگرد در دارالسلام جداً خوداری کنند.

مولایی گفت: از شهروندان درخواست داریم از مراجعه جمعی به دارالسلام خودداری کنند، در غیر این صورت ممکن است مجبور شویم در آرامستان دارالسلام را در پنج‌شنبه آخر سال روی مراجعان ببندیم.

کد خبر 491737

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha