چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
۰ نفر

معاون بهره‌برداری شرکت آبفای استان اصفهان گفت: با شیوع ویروس کرونا مصرف آب در اصفهان ۱۳ درصد افزایش یافت.

آب

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر،  ناصر اکبری با اشاره به تاثیر ویروس کرونا بر افزایش میزان مصرف آب در روزهای پایانی سال اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا وضعیت آب اصفهان نسبت به مشابه سال گذشته از اول تا بیستم اسفندماه ۱۳ درصد افزایش یافته که در بعضی روزها با رشد ۲۵ درصدی همراه بوده است.

وی افزود: با رشد تصاعدی که شستشوی بهداشتی با خانه تکانی همراه شده در هفته پایانی اسفندماه با ضریب مصرف ۳۵ درصدی و در دو روز آخر امسال با افزایش ۵۰ درصدی مصرف آب در اصفهان مواجه خواهیم شد.

شیوع بیماری کرونا مردم را نسبت به مسائل بهداشتی حساس کرده است

معاون بهره‌برداری شرکت آبفا استان اصفهان با بیان این‌که شیوع بیماری کرونا مردم را نسبت به مسائل بهداشتی حساس کرده است، تصریح کرد: با افزایش مصرف آب تمام سعی ما حفظ پایداری شبکه و مدیریت توزیع برای تامین آب است اما لازم است بر مصرف بهینه تاکید شود تا با قطعی آب مواجه نشویم.

وی بیان داشت: ظرفیت آب دریافتی از تصفیه خانه باباشیخ علی تنها حدود یازده درصد است در حالی که در زمان اوج مصرف این مقدار به ۱۶ متر مکعب افزایش می‌یابد و با مصرف بهینه می‌توان این وضعیت را کنترل کرد.

نظارت بر کیفیت آب با شبکه بهداشت مرتبط است

اکبری نظارت بر کیفیت آب را به شبکه بهداشت مرتبط دانست و گفت: آبی که وارد شبکه توزیع می‌شود با نظارت دانشگاه علوم پزشکی و معاونت بهداشت و درمان است و کنترل کیفیت با تایید بهداشت استان انجام می‌شود.

وی گفت: با توجه به شیوع کرونا میزان کلرآب بین ۰,۸ تا ۱ تثبیت شده و آب اصفهان یکی از باکیفیت‌ترین آب شرب کشور است.

کد خبر 491686

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha