عضو هیأت علمی گروه میکروبیولوژی دانشگاه مازندران گفت: مناسب‌ترین و بهترین ضدعفونی‌کننده سطوح الکل اتانول با غلظت ۷۰ درصدی است.

مواد ضدعفونی‌کننده

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا از مازندران، مجتبی محسنی با بیان اینکه ویروس کرونا از ویروس‌های پوششی (چربی‌دار) بوده است، اظهار کرد: هر حلالی که بتواند این چربی‌ها را حل کند، مناسب‌ترین حلال است که ارزان‌ترین آن‌ها مواد شوینده خواهد بود.

وی بیان کرد: برای ضدعفونی کردن سطوحی که قابل شست‌وشو نیستند، مناسب‌ترین الکل برای تمیز کردن آن‌ها الکل اتانول با غلظت ۷۰ درصدی است.

عضو هیئت علمی گروه میکروبیولوژی دانشگاه مازندران اضافه کرد: الکل‌ها معمولاً با غلظت ۲۵ درصد به بالا خاصیت میکروب‌کشی خوبی دارند اما بهترین غلظت برای الکل اتانول غلظت ۷۰ درصد است.

محسنی ادامه داد: الکل اتانول با غلظت ۷۰ درصد را برای ضدعفونی کردن سطوح مختلف می‌توان استفاده کرد و اینکه فقط ۷۰ درصد باشد، اهمیت خاصی ندارد بلکه الکلی با غلظت ۲۵ درصد هم می‌تواند خاصیت میکروب‌کشی را شامل شود.

وی گفت: الکل‌های صنعتی که جنس آن‌ها از نوع متانول بوده می‌تواند خاصیت ضد میکروبی داشته باشد اما با توجه به آسیب‌هایی که به بدن وارد می‌کند، صحیح نیست از آن استفاده شود بنابراین توصیه نمی‌شود.

عضو هیأت علمی گروه میکروبیولوژی دانشگاه مازندران گفت: الکل متانول (الکل صنعتی) به پوست، دستگاه تنفسی و اعضای دیگر بدن آسیب خواهد زد.

کد خبر 491370
منبع: ایسنا

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha