سه‌شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۷
۰ نفر

عضو هیات علمی دانشگاه پیام‌نور چهارمحال و بختیاری گفت: یکی از کارکردهای اجتماعی مثبت ویروس کرونا ایجاد یک فرهنگ‌سازی عمومی و همدلی ملی است پس مردم توقعی برای دید و بازدید از هم ندارند، آن‌ها می‌دانند که بهترین عیدی حفظ سلامتی همدیگر است.

بهار

به گزارش همشهری‌انلاین به نقل از ایسنا، آیت بختیاری‌فرد، عضو هیات علمی دانشگاه پیام‌نور چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: بهترین راهکار برای سلامتی آحاد مردم در خانه ماندن است، در این‌صورت است که اقدامات اجتماعی صورت‌گرفته مانند تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و پرهیز از مسافرت‌های درون‌شهری و برون‌شهری می‌تواند در پیشگیری از شیوع بیماری نتیجه‌بخش باشد.  

این جامعه‌شناس یکی از کارکردهای اجتماعی مثبت کرونا را ایجاد یک فرهنگ‌سازی عمومی دانست و افزود: تعامل همگانی میان مردم و مسئولان صورت گرفته است و مردم در حال اجرای نقش اجتماعی خود هستند و لازم است با جدی گرفتن این موضوع نقش خود را با صحیح انجام دادن به یک ارزش با عنوان حفظ سلامتی هموطن خود تبدیل کنند.  

بختیاری‌فرد نقش متولیان امر نظیر صدا و سیما، رسانه‌ها و پویش‌های مردم‌نهاد را بسیار موثر برشمرد و بیان کرد: مردم خوشبختانه قبول کرده‌اند که می‌توانند عید امسال را متفاوت با سال‌های قبل سپری کنند و توقعی برای دید و بازدید از هم ندارند، آن‌ها می‌دانند که بهترین عیدی حفظ سلامتی همدیگر است اما نحوه گذراندن آن به والدین و اعضای بزرگ‌تر هر خانواده بستگی دارد.  

وی گفت: استفاده از برنامه‌های رسانه ملی مانند سریال‌ها، آموزش‌های بهداشتی شبکه‌های مختلف، آموزش‌های الکترونیکی، استفاده مناسب از فضای مجازی، مطالعه کتاب، انجام کارهای عقب افتاده، دورهمی اعضای خانواده، تماس تلفنی و تصویری با اقوام و دوستان در دستور کار خانواده‌ها قرا گیرد.  

این کارشناس ارشد جامعه‌شناسی اقدام اجتماعی جلوگیری از پذیرش مسافر در استان‌های مختلف از جمله استان ما را در پیشگیری از شیوع بیماری موثر برشمرد و اضافه کرد: متولیان امر در حال تلاش شبانه‌روزی برای سلامت جامعه هستند که قسمت عمده این کار در بحث فرهنگ‌سازی و آموزش سلامت است.  

بختیاری‌فرد خاطرنشان کرد: مهمترین برنامه هر فرد سلامت خود و خانواده است، پس لازم است با ارج نهادن به این امر تلاش همه دستگاه‌های اجرایی و گروه‌های خودجوش مردمی، سهم خود را در این پویش ملی به نحو احسن اجرا کنیم.  

کد خبر 491210

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha