رئیس اتاق اصناف استان کرمان گفت: دولت تسهیلاتی را برای واحدهای صنفی تخصیص دهد تا مشکلات جامعه صنفی را در زمان رکود و تعطیلی بازار جبران کند.

بازار و اصناف

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، یوسف جعفری در نشست هماهنگی و شیفت‌بندی، تعطیلی نیمه‌وقت واحدهای صنفی در خیابان‌های شلوغ و پرجمعیت و بازار کرمان افزود: باید فکری اساسی برای مالیات، عوارض، چک‌ها، معوقات بانکی و تسهیلات در گردش واحدهای صنفی استان کرمان در زمان تعطیلی بازار شود.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در استان کرمان اظهار کرد: استاندار تاکید داشت مجموعه بازار زرگرها، مسگرها، کفاش‌ها، قدمگاه و بازار مظفری و خیابان امام (ره) و باقدرت به علت تجمع بیشتر برای روزهای شنبه و یکشنبه( ۱۷ و ۱۸ اسفند)  تعطیل شود که این پیام به اتحادیه‌ها ارسال شد و در جمع‌بندی به این نتیجه رسیدیم که در زمان تعطیلی بازار عملیات گندزدایی انجام شود.

رئیس اتاق اصناف استان کرمان گفت: مقرر شد برای گندزدایی بازار کرمان تامین ماشین‌آلات را سپاه پاسداران و مواد اولیه را اتاق اصناف تامین کند.

وی با بیان اینکه بازاریان به دلیل کاهش قدرت خرید مردم و شیوع ویروس کرونا در این روزها فروش چندانی ندارند، بیان کرد: برخی از صنوف و اتحادیه‌ها به تعطیلی بازار معترض بودند و دلیل اینکه پای مرگ و زندگی به میان آمده، همکاری لازم انجام می‌شود.

جعفری افزود: ادارت ساعات اداری خود را کاهش داده که این امر می‌تواند تجمعات را در ساعت فعال بودن افزایش دهد و بستن بازار موجب انتقال حجم جمعیت به خیابان‌های اطراف می‌شود.

کد خبر 490111

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =