رئیس جمهوری آمریکا آمار ۳.۴ درصدی سازمان بهداشت جهانی را از مرگ و میر مبتلایان به کروناویروس نادرست خواند و مدعی شد آمار درست باید «کمتر از یک درصد» باشد.

دانلد ترامپ و مایک پنس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، دانلد ترامپ در گفتگویی تلفنی با شان هنیتی، مجری محبوب خود در شبکه فاکس نیوز با اشاره به آماری که سازمان بهداشت جهانی WHO از آمار قربانیان ویروس کرونا در دنیا داده گفت: به نظر من که ۳.۴ درصد مرگ و میر خیلی زیاد است. من با خیلی‌ها که درگیر ماجرا هستند حرف زده‌ام. کرونا خیلی هم قوی نیست. آنها می‌گویند بخش عمده مردم کرونا می‌گیرند و خیلی زود خوب می‌شوند. اصلا نیاز نیست دکتر بروند. حتی با پزشک تماس هم نمی‌گیرند.

رئیس جمهوری آمریکا در روزهای اخیر برای گماردن معاون خود مایک پنس به ریاست کمیته ویژه مبارزه با کرونا و البته کوتاهی کردن در تصویب و اختصاص بودجه برای تامین سلامتی مردم به شدت زیر فشار است. او درباره برآورد خود از آمار قربانیان کرونا به مجری فاکس نیوز گفت: درباره این آنفلوانزای کرونا یا ویروس، خبر کسانی که خوب شده‌اند اصلا در نظر گرفته نمی‌شود. به نظر من سه یا چهار درصد نمی‌تواند درست باشد. در بدترین حالت زیر یک درصد است.

به نظر می‌رسد ترامپ کرونا را یک سرماخوردگی ساده یا نوعی آنفلوانزا می‌داند که آمار جهانی مرگ و میر ناشی از آن کمتر از یک درصد است. رئیس جمهوری آمریکا در ادامه گفتگوی شامگاه چهارشنبه خود با شبکه خبری فاکس افزود: اگر آنها کسانی را هم که اصلا به دکتر مراجعه نمی‌کنند در نظر بگیرند، به همین عددی می‌رسند که من گفتم؛ کمتر از یک درصد.

ترامپ در عین حال در حالی از یک مورد مرگ بیمار مبتلا به کروناویروس در نیویورک خبر داد که در این شهر و ایالت هنوز مورد مرگ ناشی از کرونا گزارش نشده است. رسانه‌های هوادار رئیس جمهوری آمریکا در روزهای اخیر مشغول حمله به نیویورک تایمز و سی‌ان‌ان برای پوشش دادن اخبار کرونا و دفاع از سیاست‌های بهداشتی و پزشکی ترامپ بوده‌اند.

کد خبر 489754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار